„Bernex Foto“ nuotraukų galerijos

Pamatyk vaizdus iš miesto renginių bei pilnas aplankytų gyvenviečių akimirkų galerijas

2010-02-21

Vilniaus knygų mugė 2010

Šeštadienį jau antrą kartą buvau Vilniaus knygų mugėje 2010. Pirmą kartą šioje parodoje lankiausi 2008-taisiais, o po dviejų metų pertraukos vėl grįžau pamatyti ką nors naujo.

Maniau padaryti fotoreportažą, bet visgi nusprendžiau viską tiesiog aprašyti, kadangi nuotraukų jau pilni naujienų puslapiai ir kolegų tinklaraščiai.

Paroda man, kaip ir praėjusį sykį, patiko. Tiesa, kažko ypatingo nelabai pastebėjau - kaip ir visada, suvažiavo krūva leidyklų ir pardavinėjo savo išleistas knygas. Tiesa, vyko viktorinos, konferencijos, bet jų klausytis nėjau - pagrindinė misija buvo apvaikščioti sales ir ką nors nusipirkti. 

Penktoje salėje įsikūrė žymieji knygų "kepėjai" - Alma Littera, Baltos lankos, Šviesa, TEV, Obuolys. Kai kurie stendai nelabai patiko, nes knygos buvo sustatytos taip, kad niekas negalėtų jų pasiekti be pardavėjų. Turbūt geriausiai čia pasirodė leidykla Obuolys, kurios knygas ir nusipirkau. Taip pat penktojoje salėje buvo ir National Geographic Lietuva stendas, kuris pardavinėjo vis dar parduotuvėje nepasirodžiusį kovo mėnesio numerį. Aišku, kadangi  žurnalo neprenumeruoju, o perku, jį įsigyti susigundžiau ir aš :)

Ketvirta salė skirta vaikams, todėl ten tik užmečiau akį. Kažkaip dviprasmiškai pasirodė užrašas ant vieno stendo - "Ką padarė žirklės?". Klausimas mintyse  truputį prasitęsė - "Ką padarė žirklės ir per kur?"

Trečioje salėje įsikūrė daugelis kitokio stiliaus stendų, pvz. Europos sąjunga, kuri sutraukė nemažai smalsuolių. Turbūt daugiausia reklamų ir prisivežiau iš to stendo. Trečios salės antrame aukšte buvo galerija, iš kurios nufotografuota nuotrauka straipsnio viršuje.

Parodoje ne tik per atidarymą, bet ir šeštadienį buvo galima išvysti pažįstamų veidų, bet ne iš politikos, o iš TV ekranų - Kristupą Baublį iš LNK, Liną Samėną iš TV3, Algimantą Čekuolį iš LTV. Be to, LTV turėjo savo stendą penktosios salės kampe, kuriame pardavinėjo jų išleistus DVD.

Lankytojų buvo labai daug ir penktoje salėje prasigrūsti buvo ganėtinai sunku. Truputį laisviau ir vėsiau buvo trečiojoje ir ketvirtojoje salėse. Prisėsti nelabai buvo kur - keletas sofų trečiojoje salėje buvo pastoviai užsėstos, o kavinėje laisvų staliukų taip pat buvo nematyti.

Kaip ir išdėsčiau viską apie pačią parodą, o dabar norėčiau truputį išpeikti Litexpo. Visų pirma, jei yra stovėjimo aikštelė, tai nereiškia, kad visi į parodų rūmus atvyksta nuosavu transportu. Atvažiavus autobusu, o taip į parodą atvyksta nemažai žmonių, sąlygos pasiekti bilietų kasas yra tragiškos. Visų pirma tunelis, kuriuo reikia pereiti gatvę, yra nežmoniškai slidus. Litexpo turėtų suprasti, jog tunelis pagrinde skirtas žmonėms, norintiems pasiekti jų pastatą, todėl galėtų juo pasirūpinti ir bent jau pabarstyti smėliu. Tačiau tai - ne pabaiga, bilietų kasas turbūt paprasčiausia būtų pasiekti plaukiant, nes kelias iki įėjimo - tikras kliūčių ruožas. Stovėti lauke nėra jokio malonumo, o bilietų kasos, deja, tik dvi, todėl eilė susidaro ganetinai ilga.

Na, dabar turbūt jau viską išdėsčiau. Tačiau bendrai vertinant, laiko nepraleidau veltui ir turėjau visai puikų šeštadienį.

Papildymas: kai šis straipsnis pasirodė, taip pat buvo pateikta maža kelių dienų apklausa. Apklausoje balsavo tik 6 žmonės, ir visi iš jų pareiškė, kad Vilniaus knygų mugėje 2010 nebuvo.

2010-02-16

Su Vasario 16-tąja

Lietuva, Tėvyne mūsų,
Taip sakydavo prie rusų.
Bet sakyt nebeišeina,
Nes visi išvykti baigia.
Šiandien vėlei švenčiam dieną,
Atkūrimo Lietuvėlės.
Telikas vien rodo filmus,
Šimtą kartų jau matytus.
O visi PC mėgėjai,
Sėdi, naršo internetą.
Tikisi surast ką naujo,
Niekada dar nematyto.
Bet nei spamo, nei laiškų,
Nieko jie negauna,
Atsakyti nieks nenori,
Dirbti nusibodo.
Ta proga ir aš mąstau,
Kaip visus pasveikint.
Tad sukūriau šias eiles
Ir dedu jau tašką.

Su šventėmis sveikinu visus tinklaraščio lankytojus, ir linkiu smagiai atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

2010-02-09

GIMTADIENIS! Jau du metai internete!

Štai ir atėjo ta diena, kuri būna tik kartą metuose. Šiandien tinklaraščiui sukako 2 metai! Tokia proga papasakosiu jums, ką gero nuveikė šis tinklaraštis per praėjusius metus, parodysiu, kurie straipsniai yra populiariausi, kokiomis frazėmis žmonės užklysta į šį puslapį ir pranešiu kitus įdomius faktus.

Pradedu nuo naujienų. Kaip ir žadėjau, jau startavo projektų svetainė. Jame pateikiami visi iki šiol sukurti mano projektai, su apytikslėmis datomis kada kuris startavo, su trumpais aprašymais ir nuorodomis, jei puslapis vis dar yra internete. Siūlau apsilankyti adresu http://apie.bernex.lt/

Dabar apie praėjusius metus. Praeitais metais buvo sukurta apie 85 pranešimus. Taigi, Bernex Blog...
Taip pat pristatyti nauji fotoreportažai:
Ir tai dar ne viskas - Bernex Blog'e dar buvo aprašytos 8 programos, parašyti septyni straipsniai apie Windows 7, parašyta didelio susidomėjimo sulaukusi serija apie 3D formatą ir dar daugybė kitų dalykų.


Dabar, kaip jau žadėjau, pateiksiu šiokius tokius faktus ir informaciją. Pirmiausia pateikiu raktinius žodžius, pagal kuriuos žmonės dažniausiai randa šį tinklaraštį:
  1. 3d akiniai 
  2. pitagoro kvadratas 

  3. kaip pasigaminti 3d akinius
  4. kaip pasidaryti 3d akinius
  5. viskas apie windows 7
  6. pitagoro numerologija
  7. 3d akiniai parduotuve
  8. pitagoro kvadratas numerologija
  9. windows 7 isvaizda 
  10. numerologija 2009 
Net 65% lankytojų į bernex.lt papuola per Google paieškos sistemą, 27% - iš kitų puslapių nukreipiami čia, o likę 8% lankytojų ateina į svetainę suvedę adresą bernex.lt
Dabar apie lankytojų naršykles. Pusę lankytojų į šią svetainę ateina naudodami Firefox.
Diagramos nedėsiu, bet paaiškinsiu apie operacines sistemas. 97% lankytojų naudoja Windows, apie 2% Linux, o likęs 1% - visos kitos operacinės sistemos.

Ir pabaigai pristatau 10 populiariausių straipsnių tinklaraštyje:
  1.  3D akiniai: 3 dalis - red/cyan akiniai
  2.  Trumpai apie numerologiją - Pitagoro kvadratas
  3.  3D akiniai: 1 dalis - apie 3D akinius
  4.  3D akiniai: 4 dalis - ką galima pamatyti
  5.  3D akiniai: 2 dalis - green/magenta akiniai 
  6.  Lietuviškas DVB-C priedėlis 
  7.  Viskas apie Windows 7 - 3 dalis - atnaujintos programos

  8.  Bernex Sudoku
  9.  Viskas apie Windows 7 - 6 dalis - versijos
  10. "Jamam" nakties nuolaidos
Jei nebūtų lankytojų, šis tinklaraštis neegzistuotų, todėl turėčiau padėkoti Jums, lankytojai, kad čia užsukate ir skaitote naujus pranešimus! Bernex Blog niekur nedings - tikiu, kad jis išgyvuos dar ne vienerius metus! AČIŪ!


    2010-02-07

    Gimtadienis: Mano internetinė istorija

    Tęsiu savo gimtadienio straipsnių seriją. Prieš dvi dienas pristačiau straipsnį, kaip atsirado tinklaraštis, kaip jis išpopuliarėjo ir koks jis yra dabar. O šiandien norėčiau papasakoti apie save, savo atsiradimą internete ir apie kitus savo kūrinius.

    Galbūt viską reikėtų pradėti nuo savęs. Viskas, ką apie mane žinote, tai vardas, pavardė, o kas dar sekate twitter'yje, žinote, jog turiu brolį, jog mokausi gimnazijoje. Tačiau nerandate mano nuotraukų, telefono numerio ar net skype kontaktų. Pabandysiu viską paaiškinti. Nenoriu, kad viskas, ką darau realiame pasaulyje, būtų patalpinta viešai visiems, gerbiu savo ir kitų žmonių privatumą, todėl nemėgstu viešinti savo gyvenimo detalių. O todėl ir nepateikiu telefono numerio ar skype vardo, nes šiuos kontaktus žino tik draugai ir nenoriu, kad juos sužinotų dar kas nors.

    Tačiau gimtadienio proga truputį papasakosiu apie save. Man 15 (netoli 16) metų ir mokausi 9-toje klasėje. Praeitais metais pabaigiau pagrindinę mokyklą ir perėjau mokytis į gimnaziją. Maniau, kad senojoje mokykloje mokytojai ir klasiokai buvo geri, bet manau, kad naujojoje mokykloje visi žmonės yra daug fainesni. Bet ne apie mokyklą šis straipsnis, o apie mane, tai pasakojime apie mokslus čia padėsiu tašką.

    Gyvenu Vilniuje ir tuo džiaugiuosi. Ne ypač mėgstu Kauną, bet čia turbūt aš esu ne vienintelis toks vilnietis. Mėgstamiausia mano veikla - aišku, buvimas prie kompiuterio. Bet skirtingai nei daugelis mano amžiaus žmonių, nebeatsimenu, kada paskutinį kartą buvau įsijungęs kokį nors žaidimą. Po "World of Goo" gavimo už keletą centų (o tokia akcija buvo 2009-tųjų spalį), kokius du kartus buvau įsijungęs originalų AudioSurf - todėl, kad jį turiu originalų, ir todėl, kad tai turbūt geriausias mano žaistas žaidimas - niekada nenusibosta, jei nevažinėji tų pačių dainų kiekvieną kartą. Didžiąją dalį laiko prie PC praleidžiu naršydamas internetą, o kitu metu - tobulindamas tinklaraštį, kurdamas specialius puslapius, dirbdamas su html, o taip pat ir tobulindamas savo žinias.

    Jau nuo tada, kai gavau kompiuterį, susidomėjau interneto svetainių kūrimu, nors iki interneto įrengimo mano namuose dar buvo toli. Keletą mėnesių po gavimo su kompiuteriu tik žaidžiau ir mokiausi dirbti. Tačiau vėliau atradau programą Frontpage, kuri būdavo pridedama į ofiso programų paketą. Ja keletą metų kūriau nesąmoningus puslapius tiesiog dėl įdomumo, taip mokydamasis tinklalapių struktūros. Tiksliai net nežinojau, kaip puslapiai atrodo iš tikrųjų. Viskas pasidarė aiškiau, kai įsigijau internetą. Pirmasis mano interneto tiekėjas buvo Telekomas. Pagal planą internetu galėjau naudotis apie 30 valandų per mėnesį (skaičius gali būti netikslus, tiksliai neatsimenu). Tai manęs netenkino, todėl Taką (dabar vadinasi Zebra) metėme ir perėjome prie interneto tiekėjo Bunetas. Bunetą greitai nupirko MegaNet, o šio tiekėjo paslaugomis naudojuosi iki šiol ir esu tikrai labai patenkintas.

    Internete atsiradau 2004-tųjų pradžioje. Tuo metu pasaulyje buvo populiarus animacinis serialas "Digimon", todėl pasinaudojau jo populiarumu ir sukūriau fanų svetainę. Fanų svetainė buvo pakilusi į 60 vietą tarp viso pasaulio svetainių, bet greitai populiarumas nukrito ir svetainė tragišku dizainu buvo uždaryta. Tai buvo pirmoji mano svetainė, kuri pasirodė internete.

    Per šešis metus buvau sukūręs dar tris fanų svetaines, tačiau jos visos neišgyveno ir dėl mažo žmonių kiekio buvo uždarytos. Vienintelis išgyvenęs ir iki šiol gyvuojantis projektas - "Bernex Blog" - tai, ką naršote dabar. Dar keletas projektų yra planuose. Vienas iš jų - "Bernex Sudoku". Žurnalas, leidžiamas keletą kartų per mėnesį ar kas savaitę, naudojantis mažai dažų ir atsisiunčiamas pdf formatu, kad bet kas galėtų jį atsispausdinti ir spręsti japoniškus galvosūkius. Juk neapsimoka pirkti tokios paskirties žurnalų parduotuvėse, nes jie ganėtinai brangūs, spręsti SuDoKu mobiliuoju telefonu nėra labai patogu, o kartais tam tiesiog nėra galimybių. Buvo planuota žurnalą pradėti leisti 2009-tųjų pradžioje, bet tai neįvyko dėl hostingo bėdų (tuo metu naudotas puslapių talpinimas nepalaikė didesnių failų). Projektą ketinama įgyvendinti kovo-balandžio mėnesiais. Svetainė ir žurnalo dizainas jau sukurtas nuo pat praeitų metų.

    Prieš kurdamas šį straipsnį galvojau jame aprašyti visus savo sukurtus projektus, tačiau tame nepamačiau prasmės. Visa tai surašiau į projektų svetainę (kuri pasirodys antradienį, vasario 9 dieną), ten rasite ir trumpus visų projektų aprašymus, ir tikslias atsiradimo ir kūrimo nutraukimo datas.

    Dabar, kaip jau minėjau, rašau tiktai tinklaraštį, o jo istoriją galite rasti praeitame pranešime.

    Šį antradienį jūsų laukia tinklaraščio metinė ataskaita ir įvairūs duomenys apie lankytojus, populiariausias frazes, pagal kurias surandamas tinklaraštis, populiariausius straipsnius ir kitus įdomius dalykus. Likite su "Bernex Blog" ir šią gimtadienio savaitę!

    2010-02-05

    Gimtadienis: Tinklaraščio istorija

    Liko vos keletas dienų iki vasario 9-tosios, o kitaip - antrojo tinklaraščio gimtadienio, jo atsiradimo internete antrosios sukakties. Šiandien norėčiau jums pristatyti šio tinklaraščio atsiradimo internete istoriją - kaip atsirado mintis jį kurti, kaip jis keitėsi ir ką jis pasiekė per šiuos dvejus metus.

    Viskas prasidėjo dar 2007-taisiais. Kadangi tuo metu dar mokiausi dirbti su Gimp, FrontPage ir kitokiomis programomis, kuriomis buvo galima kurti internetinius puslapius, buvo kilęs noras gaminti įvairius mažus projektus. Tada nusprendžiau sukurti tinklaraštį, kurį pavadinau Bernex Blog, nors nedrįsčiau to vadinti tinklaraščiu. Tai buvo lyg savotiška užrašų knygelė, kurioje parašydavau, kada kokį projektą paleidau. Apie straipsnius, fotoreportažus ir kitus panašius pranešimus reikėjo tik svajoti - blog'as kurtas rašant tekstą per html redaktorių, o vėliau buvo įkeliamas į nemokamą hosting'ą. Jokios tarnybos ir jokios turinio valdymo sistemos pirmasis tinklaraščio variantas neturėjo. Blog'o dizainas nė trupučio neprilygo normalaus tinklaraščio dizainui.
    Viršuje - "Bernex Blog" pirmoji versija

    Kadangi buvo tūkstančiai minusų, o pliusų buvo neįmanoma visiškai rasti, puslapis užsidarė vos po savaitės nuo sukūrimo. Kai buvo sustabdytas tinklaraščio "Bernex Blog" kūrimas be jokių turinio valdymo sistemų, tinklaraštis buvo perkeltas į "Freewebs" svetainių kūrimo sistemą. Čia buvo stengiamasi kurti ne tik tinklaraštį, bet ir pramogų svetainę su flash'ais, forumu, apklausomis, anekdotais ir kitokiais dalykais. Šįkart svetainė išgyvavo ilgiau, tačiau po mėnesio ir šioje vietoje blog'as buvo numarintas dėl nulinio lankomumo. Projektą žinojo tik keli draugai, kurie į šį adresą užeidavo labai retai. Tinklaraščio kūrimas buvo sustabdytas iki pat 2008-ųjų vasario 9-osios, kai prasidėjo tinklaraščio aukso amžius...
    Viršuje - "Bernex Blog" freewebs versija
    Na, ankstesnėje pastraipoje paminėtas tinklaraščio "aukso amžius" neprasidėjo iš karto. Pradžioje lankytojų skaičius buvo nestebimas, todėl tikslių pirmųjų mėnesių skaičių neįmanoma pateikti. Žmonių kiekis 2009 sausį ir vasarį buvo apie 500, per dieną užeidavo iki 20 žmonių. Didelis šuolis buvo pasiektas kovo 21-22 dienomis, kai Maxima paskelbė "Juodo išpardavimo naktį". Aš apie tai parašiau į tinklaraštį, ir vos po straipsnio pasirodymo lankytojų kiekis šoktelėjo iki 100. Ir už tai turėčiau būti dėkingas Maximai, nes po išpardavimo lankytojų skaičius išaugo keletą kartų.

    Tinklaraštis keletą kartų keitė savo išvaizdą. Deja, nuotraukų iš senesnės išvaizdos nėra likusių. Tinklaraštis dar iki dabar veikia ant Blogger platformos, tinklaraščio apipavidalinimui parinkta specialiai apdirbta WordPress tema, kuri yra labai stipriai modifikuota mano, visiškai pakeistos spalvos. Blogger tinklaraščių kūrimo įrankis vis labiau tobulėja - pvz., prieš mėnesį atsirado galimybė kurti puslapius. Į tinklaraštį neseniai įdiegta IntenseDebate komentarų sistema, sukurti puslapiai, kad būtų patogiau rasti norimus straipsnius. Tinklaraščio išvaizdai įdėta daugybė laiko ir darbo, o kadangi viskas atrodo ganėtinai gražiai, yra patogu jį naršyti, todėl ir apie migraciją kitur kol kas nėra reikalo. Be to, tinklaraštį išlaikyti Blogger platformoje yra pigiau - tereikia 30 Lt per metus sumokėti už adresą, o visa kita (pvz., tinklaraščio temos paveikslėliai) yra talpinami hosting'e už litą. Viso tinklaraštis per metus atsieina iki 50 litų.

    Kadangi tai tinklaraščio istorijos straipsnis, grįžkime į praeitį. Nuo 2008-tųjų metų gruodžio tinklaraštyje pradėtos kurti straipsnių serijos. Tai - "Viskas apie Windows 7", "Bernex Geriausių Programų Kolekcija", "3d pasaulis". Vėliau atsirado ir fotoreportažai ir apklausos. Juos galima rasti meniu "straipsnių kategorijos" iškarto po logotipu.

    Vienas iš įdomesnių įvykių, atsitikusių per šiuos dvejus metus, tai straipsnis apie legendinio lietuviško žaidimo "KlausiManija" grįžimą nauju pavadinimu. Tinklaraštis 2009-tųjų vasario 26-tąją aprašė žaidimo grįžimą patvirtinančią informaciją, taip pat paminėdamas svetainę klausimanija.failai.lt, kuri skelbėsi esanti internetinė žaidimo Klausimanija versija. Netrukus buvo gautas oficialus Pauliaus Jačionio pranešimas, patvirtinantis, jog klausimanija.failai.lt svetainė niekuo nesusijusi su originaliuoju Klausimanijos projektu, o apgaulinga svetainė buvo uždaryta tą pačią dieną.

    Štai taip trumpai jums papasakojau, kaip šis mano kurtas projektas atsirado ir išpopuliarėjo. Bet tai nebuvo vienintelis mano kurtas projektas, jų buvo dar daugiau. Apie juos pranešimo nerašysiu, bet kiekvieno projekto trumpa istorija bus pateikta specialioje "Projektų svetainėje". Jos startas - per gimtadienį, vasario 9 dieną adresu http://apie.bernex.lt/

    Tikiuosi, kad tai ne paskutinis lapas tinklaraščio istorijoje. Jų bus dar ne vienas... bet tai jau kitais metais...