2010-07-25

Youtube galima žaisti Snake

Google kartais tiesiog stebina savo išradingumu. Šįkart jie sugebėjo įdėti žymųjį Snake žaidimą į kiekvieną YouTube video. Tiesiog reikia mokėti jį įjungti.

Norėdami žaisti, atsidarykite bet kurį vaizdo įrašą, sustabdykite jį, atsukite iki pradžios, o tada laikykite rodyklės į kairę mygtuką, kol pamatysite gyvatėlę. Ją žaisti galėsite žaisti tiesiog video žiūrėjimo metu.

Žaisti Snake žaidimą galėsite tik pačioje YouTube svetainėje. Su įterptais (embed) vaizdo įrašais tai neveikia.

„Bernex Blog“ atiduoda: NOD32 Antivirus v4.2 (90 dienų licenzija)

Nežinau, ar kam nors gali reikėti, bet norėčiau atiduoti ESET sukurtos NOD32 Antivirus licenziją 3 mėnesiams (90 dienų). Gavau šią skrajutę su vienu iš dienraščių, o kadangi pats naudoju Avast nemakamą antivirusinę ir man NOD32 nereikalinga, nusprendžiau ją dovanoti vienam iš lankytojų. 

Nors 90 dienų nėra daug, tai pilnai užteks norint išbandyti ir palyginti šį antivirus'ą su kitų gamintojų kūriniais. Šiokia tokia informacija:
  • Licenziją gavau skrajutėje, kurioje nurodytas serijinis numeris. Jį reikės įvesti tam skirtame puslapyje eset.lt/register.
  • Pasibaigus šiai licenzijai programą galėsite išdiegti arba prasitęsti už 69 litus (įprasta atnaujinimo kaina yra 99 litai).
  • Į šį NOD32 Antivirus komplektą įeina ir NOD32 Antispyware programa.
  • Šis antivirus'as suderinamas tik su Windows operacinėmis sistemomis.
Licenziją atiduosiu vienam iš lankytojų, parašiusių komentarą po šiuo straipsniu. Dalyvauti atidavime galite iki rugpjūčio 1 dienos. Jei sulauksiu keleto dalyvių, laimingasis bus išrinktas random.org pagalba. Jei dalyvaus tik vienas žmogus, licenzija jam ir atiteks. Jei nesulauksiu dalyvaujančių, atidavimą pratęsiu neribotam laikui (taip, kaip su Google Wave pakvietimais, kur iš 22 siūlytų atidaviau tik 2).

Laimėtojas licenziją gaus el.paštu („atskenuotą“ skrajutę), todėl prašau dalyvaujančiųjų komentuojant nurodyti teisingą el. pašto adresą.

Laimėtojas aktyvuoti licenziją turės iki šių metų gruodžio 31 dienos. Kas laimės licenziją bus paskelbta rugpjūčio 3 dieną.

Laukiu Jūsų, o Jūsų laukiami nauji straipsniai pasirodys jau visai netrukus.

2010-07-07

Tinklaraštis per Blogger – 1 dalis - įžanga

Visame pasaulyje milijonai žmonių kuria ir pildo savo tinklaraščius. Visi jie skirtingi – vieni apie technologijas, kiti apie gyvenimo subtilybes, o kiti – visomis temomis. Vieni pildomi kasdien, net po keletą pranešimų per dieną, o kiti retai – vos po kelis pranešimus per mėnesį.

Tačiau skiriasi ne tik tinklaraščių turinys. Skiriasi ir autorių kiekis, pranešimų kokybė, dizainas ir tinklaraščių kūrimo sistemos.  Kiekvienas gali susikurti jį tokį, kokio nori, ir už kiek nori.

Bene populiariausia turinio valdymo sistema (TVS), skirta tinklaraščių kūrimui, yra WordPress.  Jos pagrindu veikia žymiausi Lietuvos tinklaraščiai. Tačiau WordPress (WP) turi keletą trūkumų – reikia surasti, kur reikės talpinti tinklaraštį, nes sistemą reikia pačiam įsidiegti į serverį. Be to, kad WP veiktų, reikia turėti ir duomenų bazę.

Lietuvoje siūlomi hostingai už litą nėra labai patikimi, be to, dažnai neduoda arba papildomai apmokestina galimybę susikurti duomenų bazę. O kas mėnesį mokėti po didesnę sumą pinigų vien tam, kad tinklaraštis „laikytųsi“ internete, ne visi nori arba gali.

Tačiau norintiems kurti tinklaraštį per WP yra kitos, nemokamos galimybės. Tai talpinti blog'ą wordpress.com arba kitose, tarp jų ir lietuviškose, tinklaraščių „fermose“. Tačiau kartais tokiu būdu neduodama pilna prieiga prie visų WP sistemos galimybių arba dėl kiekvieno menkniekio reikia susitarinėti su „fermos“ administratoriais. Taip pat dar galima bandyti laimę ir stengtis surasti nemokamą užsienyje veikiančią puslapių talpinimo svetainę, bet jų nėra didelis pasirinkimas – vieni riboja bylos dydį (pvz. iki 500kb), kiti prideda reklamų arba neduoda galimybės susikurti duomenų bazės.

Yra puiki išeitis, norint išvengti visų problemų – kurti tinklaraštį ne per WordPress, o per Blogger. Daugelis žmonių, kūrusių tinklaraštį per Blogger, migravo į WP tvirtindami, jog WordPress yra labiau pažengusi sistema nei Blogger ir ja galima sukurti daug profesionalesnius tinklaraščius. Tačiau Blogger sistemą kuria Google, o jie tikrai nenori nusileisti konkurentams. Štai keletas naujovių, pasirodžiusių per pastaruosius mėnesius:
  • Puslapiai. Galimybė susikurti iki 10 puslapių (pvz. apie autorių, apie tinklaraštį, kontaktai ir pan.).
  • Naujas redaktorius. Patobulėjo pranešimų rašymo galimybės.
  • Peržiūra. Atsirado galimybė peržiūrėti pranešimą tinklaraštyje, prieš jį paskelbiant viešai.
  • Šablonų kūrimo įrankis. Nebebūtina rinktis iš kelių esančių dizainų arba ieškoti jų internete. Dabar visi gali susikurti išskirtinį dizainą tiesiai iš Blogger valdymo pulto.
  • Statistika. Google integravo Analytics sistemą į Blogger, todėl dabar nebebūtina jungtis prie Analytics norint sužinoti, kiek žmonių pas jus apsilankė. Viskas pasiekiama vieno mygtuko paspaudimu.

Jei naudosite Blogger sistemą savo tinklaraščio kūrimui, nebereikės ieškoti ir mokėti už hosting'ą ir galėsite susikurti profesionaliai atrodantį tinklaraštį visiškai nemokamai. Žinoma, jei turite nusipirkę internetinį adresą, už jį reiks mokėti papildomai. Adresą galėsite lengvai „priparkuoti“ prie savo tinklaraščio.

Ne paslaptis, jog „Bernex Blog“ yra kuriamas Blogger sistemos pagrindu. Šio tinklaraščio kūrimas per metus atsieina 42,25 Lt. Tai yra 30,25 Lt už adresą bernex.lt (su PVM) ir 12 Lt už papildomą „lito“ hostingą, naudojamą įvairiems, pvz. projektų, puslapiams. Už pačio tinklaraščio talpinimą nesumokama nė cento.

Sekančioje šios straipsnių serijos dalyje sužinosite, nuo ko pradėti kurti tinklaraštį Blogger sistemoje.

2010-07-02

3D pasaulis: antrasis 3D filmas jau DVD

Neseniai DVD filmų Lietuvoje leidėjas AcmeFilm pristatė jau antrąjį filmą, leidžiamą 3D formatu. Pirmasis iš 3D filmų, išleistų Lietuvoje, buvo „Kruvinoji Valentino naktis 3D“ („My Bloody Valentine 3D“). Tai – siaubo žanro filmas, savo scenarijumi primenantis siaubo mėgėjų pamėgtą „Penktadienį 13-tąją“. Apie šį DVD „Bernex Blog“ jau rašė. Pateikiu filmo aprašymą:

Siaubingoji teroro diena, kai po tragedijos šachtoje iš komos pabudęs Haris Vardenas prieš žūdamas pats kirtikliu Valentino dieną žiauriai išžudė 22 miestelio gyventojus, jau giliai praeityje. Tačiau, praėjus 10-čiai metų, miestelyje vėl apsireiškia po dujokauke veidą slepiantis ir kirtikliu mojuojantis skerdikas-manijakas. Kas jis? Ar tai iš mirusiųjų prisikėlęs Haris Vardenas?

Filmas nebuvo įvertintas gerai – nesulaukė net 6 IMDB balų. Gal todėl, kad filme, be žudymo, nelabai daugiau ką įdomaus galima įžvelgti. Na, nebent maždaug 5 minučių sceną, kur prie motelio laksto visiškai nuoga mergina. Tokių vaizdų 3D filmuose retai kada pamatysi, nebent tai bus 3D porno žanro filmas, o tokių, deja, dar neteko žiūrėti. 

Bet grįžkime prie antrojo Lietuvoje išleisto 3D filmo. Šįkart „AcmeFilm“ nusprendė pradžiuginti dokumentikos žiūrovus. Tai – „OceanWorld 3D“, arba, kaip išvertė lietuviai, „Kelionė į vandenyno gelmes 3D“. Kodėl nebuvo galima išversti „Vandenyno pasaulis 3D“ jums niekas neatsakys; lietuviški filmų pavadinimai dažnai būna dvigubai ilgesni ir net nepanašūs į originalius.

Leidėjas „AcmeFilm“ pristato šį filmą kaip „pirmąjį ilgametražį dokumentinį filmą, nufilmuotą pasitelkus vien skaitmeninę 3D technologiją“. Šiame filme 3D scenų galima išvysti daugiau nei „Kruvinojoje Valentino naktyje“. Kiekviena žuvis ar kitas vandenyno gyventojas iš tikrųjų tampa panašūs į realius, norinčius išplaukti iš televizoriaus ekrano. Žiūrėdami šį filmą, jūs „apkeliausite 15 jūrų ir 3 vandenynus“, be to, pamatysite žymių povandeninių „objektų“, tokių kaip Didysis Barjerinis Rifas.

Verta paminėti, jog abiejuose jau išleistuose 3D filmuose pridedami ir 3D akiniai (3 poros), skirti jiems žiūrėti, todėl papildomai jų ieškoti nereikės. Abu filmai išleisti green/magenta akinių formatui, kurie pridedami originalūs, pagaminti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tokius pačius akinius galima užsisakyti iš svetainės 3dglassesonline.com. Ši svetainė nurodyta ant visų akinių porų. Tačiau verta pastebėti, kad skiriasi šiems filmams pagamintų 3D akinių stiklų atspalviai. Be to, spalvos susikeitusios vietomis. „Kruvinojoje Valentino naktyje pridėtuose akiniuose žalias stiklas yra kairėje pusėje, o rožinis dešinėje. Tuo tarpu „Kelionėje į vandenyno gelmes“ - atvirkščiai.

Jei neesate 3D gerbėjas ar dėl tam tikrų priežasčių nematote 3D vaizdo, jums patiks pridedamos 2D filmų versijos. „Kruvinojoje Valentino naktyje“ ją rasite apvertę diską ir įdėję kitą jo pusę į grotuvą, o „Kelionėje į vandenyno gelmes“ specialiai pridėtame antrąjame diske.

Šiuo metu abiejų filmų kaina yra maždaug po 30 litų. Juos galite įsigyti visuose didžiuosiuose prekybos centruose.