„Bernex Foto“ nuotraukų galerijos

Pamatyk vaizdus iš miesto renginių bei pilnas aplankytų gyvenviečių akimirkų galerijas

2011-05-28

Foto-video-reportažas: „Barakuda 2011“ - vyrų plaukimas ant pripučiamų moterų

Gegužės 27 dieną radijo stotis M-1 paskelbė Nacionaline Vyro diena ir Vilniuje, prie Baltojo tilto, suorganizavo neeilinį renginį. „Barakuda 2011“ - tai 20 vyrų plaukimas ant pripučiamų moterų Nerimi. Pagrindinis prizas nugalėtojui - 2000 litų. Šįkart ir aš stebėjau renginį ir todėl darau šį foto-video-reportažą. 

Visų straipsnyje panaudotų nuotraukų autorius - Jonas Žvirgždas (ačiū!), vaizdo įrašą filmavau aš mobiliuoju telefonu, todėl atsiprašau, jei video kokybė nėra tokia jau superinė.
M-1 laidų vedėjai, komentuojantys renginį
„Barakuda 2011“ dalyviai su „partnerėmis“
Prie starto linijos
Ir... startas duotas!
Plaukimas Nerimi
Plaukimas Nerimi
Vienas iš dalyvių su „partnere“
Renginį prižiūrėjo greitosios pagalbos automobilis krante ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valtis
Gelbėtojų valtis plaukianti prie starto platformos
Finalo dalyviai ir daugybė žurnalistų (po paskutinio plaukimo)
Minios žmonių susirinko žolėje ir prie Baltojo tilto, ant kurio nuo didelio žmonių kiekio buvo galima pajausti lengvą viso tilto svyravimą
Žiūrovai žolėje prie baltojo tilto
Apdovanojimų ceremonijos aikštelė
Ir pabaigai - filmuota vaizdo medžiaga. Finišų užfiksuoti nepavyko, nes būtų tekę perbėgti į kitą tilto pusę ir apleisti vietas, kurios būtų iš karto užimtos žmonių. Be to, laisvo priėjimo prie kitos tilto pusės, kad būtų galima patogiai filmuoti, taip pat nesimatė.

2011-05-16

#eurolt - Geriausi komentarai apie Euroviziją (2011)

Po rūpesčių, kuriuos privėlė „Blogger“ penktadienį 13-ąją (kai buvo dingusi paskutinio straipsnio dalis, o backup'o neturėjau), taip ir neradau laiko nieko normalaus parašyti į tinklaraštį. Bet prie @simukis akcijos nusprendžiau prisidėti.

Kaip sužinojau iš kelių šios savaitės dienų (konkrečiai tai buvo antradienis, ketvirtadienis ir šeštadienis, kai vyko Eurovizijos dainų konkurso 2011 pusfinalių ir finalo tiesioginės transliacijos), vienas užsakytas komentatorius - nuobodu, palyginus su keliais aktyviais humoro nestokojančiais žmonėmis, kurie visą tą darbą atliko twitter'yje be jokio atlygio, dėl savo ir kitų smagaus laiko praleidimo.

Prie šių diskusijų prisidėjau ir aš, nors finale stengiausi komentuoti mažiau nei per pusfinalius, kad galėčiau bent truputį ilgiau peržiūrėti bendrą pasirodymų vaizdą. Kai rašiau komentarus į twitter'į, visa tai dariau mobiliuoju telefonu, todėl greitas rašymas, kitų žmonių komentarų skaitymas atėmė nemažai laiko ir dažnai nepavykdavo pamatyti kaip pilnai atrodė pasirodymai.

Simonas Kazlauskas, twitter'yje žinomas @simukis slapyvardžiu, davė mintį naujai blogger'ių akcijai - parašyti į tinklaraštį geriausias Euroviziją komentavusių twitter'ininkų mintis, ir aš su malonumu prisidedu prie šios akcijos. Apačioje pateikiu man labiausiai patikusius per finalą išsakytus komentarus, jei turėsiu laiko, gal vėliau paieškosiu ir perliukų tarp pusfinalio komentatorių. Kadangi turiu daugybę darbo, nesusijusio su tinklaraščio rašymu, o twitter'is nebeleidžia perskaityti per pirmą pusfinalį parašytų žinučių naudojant paiešką, jų ieškosiu tik jei turėsiu daugiau laiko.

2011-05-04

Viešinu savo darbalaukį

Po tam tikrų apsvarstymų nusprendžiau ir aš prisidėti prie akcijos „Paviešink savo darbalaukį“. Kadangi naudojuosi dviem kompiuteriais, tai ir paviešinsiu abu savo desktop'us, nors jie mažai skiriasi.

Pirmasis kompiuteris, kurį aktyviausiai naudoju darbui (mokyklai arba tinklaraščio kūrimui) bei savo laisvalaikiui, juda ant „Fedora 15“ beta versijos - atviro kodo nemokamos operacinės sistemos, naudojančios „Gnome 3“ aplinką su „Gnome Shell“ vartotojo sąsaja. Klaidų daugybė, bet jų taisymo procesą stebėti įdomiau nei ieškoti alternatyvių būdų naudotis operacine sistema. Anksčiau teko bandyti „Unity“, tačiau ji pasirodė nepatogi mano reikmėms. „Gnome Shell“ tapo visai nebloga alternatyva.



Kaip pastebite, dažniausiai naudojamas programas esu susidėjęs į šoninę programų liniją. Tai:
  • „Google Chrome“ - programa, kurią įjungiu vos įsikrovus kompiuteriui ir (dažniausiai) neišleidžiu iki pat išjungimo. Apie 80% savo prie kompiuterio praleidžiamo laiko naudoju „Google Chrome“. Išbandęs šią naršyklę prieš kelis mėnesius nusprendžiau nebegrįžti prie „Firefox“. „Google Chrome“ pilnai atitinka visus mano reikalavimus ir tinklaraščio rašymui, ir Twitter'io naudojimui, ir paprastam interneto naršymui.
  • „VLC media player“ - grotuvas, be kurio neįsivaizduoju filmų žiūrėjimo ir muzikos klausymo. Pastarąsias dvi savaites naudoju rečiau, nes stinga laiko, norimos muzikos klausausi mobiliuoju telefonu.
  • „Gimp“ - turbūt antra pagal naudojimo dažnumą mano turima programa, su kuria kuriu visus tinklaraščio grafikos elementus ir kuriu bei redaguoju paveikslėlius bei nuotraukas.
  • Terminalas - kol neturėjau Linux'ų, žinoma, tokio dalyko naudot nereikėjo. Tačiau jau beveik įpratau ir žinau pagrindines funkcijas, nors dėl kai ko dar tenka pasitikrinti išoriniuose šaltiniuose.
  • „Libre Office“ - dažniausiai naudojama programa mokyklos reikmėms, jokie rašiniai, topic'ai ar kiti panašūs dalykai neįmanomi be jos (nuotraukoje nėra, dažniau įsijungiu per programų meniu, kad nesimaišytų tarp kasdien naudojamų programų).
Darbalaukį puošia Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės nuotrauka, paimta 2009 m. pavasarį per mokyklinę ekskursiją į Kruonio ir Elektrėnų elektrines (nuotrauką anksčiau esu talpinęs „Elektrėnų ir Kruonio elektrinės“ fotoreportaže).

Antrasis kompiuteris, kuriuo naudojuosi, eina ant „Windows 7“ operacinės sistemos. Jo darbalaukį puošia Kauno marių nuotrauka, mano fotografuota 2009 m. rugpjūtį. Nuotraukas ir ant „Fedora“, ir ant „Windows 7“ operacinių sistemų keičiu kas keletą mėnesių (kai nusibosta). Mielai abiejuose kompiuteriuose naudočiau nemokamas Linux distribucijas, tačiau, deja, kartais prisireikia ir langų.



Kaip ir su „Fedora“, taip ir čia į meniu liniją esu susimetęs dažniausiai naudojamas programas. Kai kurios iš jų tokios pačios kaip ir Linux'uose. Tai - „Google Chrome“, „Gimp“, „VLC“, „Libre Office“. Kadangi meniu labai ilgas, tai į jį dar nuo seno esu susimetęs šias, taip pat dažnai naudojamas programas:

  • „µTorrent“ - naudoju, žinoma, torrent bylų siuntimui.
  • „Steam“ - nors nesu didelis žaidimų gerbėjas (tiksliau beveik iš viso nežadžiu), nuorodą į „Steam“ laikau vien dėl „Audiosurf“. Tai vienintelis žaidimas kurį įsijungiu bent kartą per mėnesį pervažiuoti savo mylimiausioms dainoms.
  • „Songbird“ - vis rečiau mano naudojamas muzikos grotuvas. Šiaip, gana patogus naudoti. Gal sugrįšiu prie jo vasarą, kai turėsiu daugiau laisvo laiko.
Prisipažinsiu, nesu labai tvarkingas kompiuteryje. Dažnai prieš tam tikrą laiką išsaugotų dokumentų tenka ieškoti per paiešką, nes neprisimenu, kur juos nukišau (džiugu, jog bent jau prisimenu, kaip pavadinau). Anksčiau ne vienas pamatęs mano darbalaukį turbūt būtų gavęs infarktą, smegenų sukrėtimą, ar bent jau lengvą šoką.

Prie desktop'ų aptvarkymo prisidėjo „Fedora“. Susidiegęs ją pastebėjau, jog „Gnome Shell“ neleidžia naudoti ekrano failams laikyti. Šią funkciją galima įgalinti susidiegus „Gnome Tweak Tool“, tačiau net ir tuo atveju kiekvieną kartą įjungus kompiuterį reiktų įjungti Nautilus failų tvarkyklę, kas nėra labai patogu.

Pasinaudojęs „Fedora“ kurį laiką priėjau prie išvados, jog darbalaukis kaip bylų dėklas man nebereikalingas, todėl šią funkciją išjungiau ir per Windows'us. Dabar viskas atrodo tvarkingiau, o ir naudojimosi kompiuteriu patogumas nesumažėjo.

Tiek ir tenorėjau papasakoti apie savo darbalaukį ir dažniausiai naudojamas programas. Tikiuosi, jog ateityje turėsiu galimybę pilnai migruoti prie nemokamų Linux'ų ir naudoti vien atvirojo kodo programas.