„Bernex Foto“ nuotraukų galerijos

Pamatyk vaizdus iš miesto renginių bei pilnas aplankytų gyvenviečių akimirkų galerijas

2012-12-30

Kalėdos Vilniuje 2012 (foto, video)

Kaip ir kasmet, likus savaitei iki naujųjų, Vilnius išlaiko tradicijas ir dovanoja vilniečiams bei miesto svečiams šventinę savaitę. Šiemet senamiestis virtęs ištisu Kalėdiniu prospektu, prasidedančiu nuo Vinco Kudirkos aikštės ir besitęsiančiu iki pat Rotušės. Čia visi gali stebėti vaizdo projekcijas, pasivažinėti šventiniu transportu ar paragauti šventinių vaišių.

Pernai rodytos įspūdingos projekcijos ant Arkikatedros sienos dėka Vilnius pateko į puslapio Cheapflights.com sudarytą 10-ies miestų, kuriuos verta aplankyti per šventes, sąrašą. Dėl šios priežasties projekcinių sprendimų neatsisakyta ir šiemet. Šventinės zonos starte, Vinco Kudirkos aikštėje, „įsijungė“ praėjusių metų projekcijos autorių „Gluk Media“ sukurtas „Kalėdų televizorius“. Projekcijos fone transliuojamas vaizdas iš kameros, filmuojančios šalia stovinčius žmones, o priekyje rodomi 3D atkurti pasakų personažai.

Antroji projekcija įsijungė Katedros aikštėje ant varpinės bokšto. Verta paminėti, jog ji visiškai koncentruota į vaikišką auditoriją ir tikrai nėra tokia įspūdinga kaip pernai. Deja, tačiau praeitų metų lygio nepasiekia nei viena iš projekcijų šiemet. Varpinės projekcijos įžangą galite pamatyti šiame vaizdo įraše:


Visiems tinkama vieta - Rotušės aikštėje įsikūręs Kalėdų miestelis. Šįkart tikrai gana jaukioje ir įdomioje aplinkoje tradiciškai galima pasišildyti stikline karšto vyno ar paragauti šventiškų saldumynų.

Kaip ir kasmet, centre kursuoja ir kalėdinis traukinukas, kuris, tiesa, po Kalėdų buvo sugedęs, tačiau po paros vėl sugrįžo į Vilniaus gatves.

Iki pat sausio 7-osios vilniečius Katedros aikštėje džiugina 25 metrus siekianti aukščiausia Baltijos šalyse Kalėdinė eglė, kuri šiemet ypač ekonomiška - apšvietimui naudojama galia vos 2,8 kilovatų.

Rotušės aikštėje, kaip ir 2011-aisiais, eglės nėra. Tačiau čia atsirado žiemiškoji fontano versija bei keletas kitų dekoracijų.




Prancūzparkyje pastatytos metalinės konstrukcijos, kurios visai gražiai puošia gatvę tamsiu paros metu. Dieną įspūdžio nedaro ir yra mažai pastebimos. Tik vėliau pastebėjau, jog šios, Sirvydo skvere esančios dekoracijos vadinamos „Kvepiančių ledinukų parku“ ir turėtų skleisti kvapus. Nežinojau, taigi nieko ir nebandžiau užuosti. Gal ir kvepia.

Ir pabaigai - tai, be ko Vilnius neapsieina jau 13 metų. Didžiausios stilizuotos Kalėdų eglės Europoje - papuošto Televizijos bokšto. Puošybai sunaudota 6 tūkstančių lempų, bendras girliandų ilgis - apie 6 kilometrus. Tačiau vaizdas neypatingas - daug lempų nedega, viena girliandų linija nereaguoja kartu su kitomis, o tiesiog dega, kas aiškiai pastebima net esant kituose mikrorajonuose. Manau, jog šiuo projektu ateityje galėtų susidomėti kokios nors privačios įmonės ir bendrai sukurti naują bokšto papuošimo variantą ar bent atnaujinti seną.

Čia ir vertėtų baigti kasmetinę trumpą šventinio Vilniaus apžvalgą. Pritrūko vaizdų? Daugiau nuotraukų iš šventėms pasiruošusios sostinės galite rasti mano asmeninėje Instagram paskyroje.

Pabaigai - specialus šventinis video:


2012-12-25

Nuostabių šventinių akimirkų!


„Bernex Tinklaraštis“ visiems skaitytojams linki įsimintinų, malonių, šiltų švenčių su Jums brangiausiais žmonėmis. Pasisemkite puikios šventinės nuotaikos, patirkite įdomių akimirkų, praleiskite šį laiką taip, kad prisimintumėte ilgam :)

2012-11-21

#freeandopen - už laisvę, už internetą be cenzūros

ATNAUJINIMAS: 89 šalys balsavo už interneto suvaržymus, o 55 prieš bet kokius pakeitimus. Tarp prieštaravusiųjų apribojimams buvo ir Lietuva. Šių šalių dėka interneto laisvė liko nesuvaržyta.

2 milijardai žmonių naudojasi internetu.

Jie bendrauja su kitais, plečia savo žinias, domisi pasaulinės svarbos įvykiais, kuria, dalinasi savo pastebėjimais, nuomone, gyvenimo įvykiais. 

Tai sukuria internetą - vieną didžiulį pasaulinį tinklą, vienijantį daugybę skirtingų tautų, šalių, kultūrų, kalbų bei tradicijų. Tai - visų mūsų bendras kūrinys. Lyg didžiausios apimties knyga, parašyta milžiniško kiekio autorių. Tai plačiausia enciklopedija, visapusiškos gyvenimo realybės atspindys.

Tačiau tai, ką kasdien kuriame mes - nesvarbu, ar įkeldami nuotrauką, ar parašydami žinutę socialiniame tinkle, ar patalpindami didžiulį straipsnį - nori iš mūsų atimti. Laisvę į nevaržomą žodį, į mūsų minčių nepriklausomybę. Kartu - ir dalį mūsų visų gyvenimo.

Puslapį iš knygos išplėšti stengiasi įvairių valstybių valdžios institucijų nariai. Jie mano, jog turi teisę savavališkai keisti tai, kas jiems nepriklauso. Prie interneto kūrimo kiekvienas iš jų prisideda vos smulkia dalele, tačiau jie pasiruošę tvarkyti visų mūsų kūrinį. Trinti, cenzūruoti, uždrausti prieigą.

Tai daryti buvo bandyta ne sykį. Praėjusius kartus mes buvome nugalėtojais. Nugalėjo didžiausia bendruomenė, stovėjusi petys į petį prieš cenzūros įvedimą. Tačiau valdininkai rankų nenuleidžia. Jie neketina pasiduoti žmonių spaudimui, nebando suprasti, kokią klaidą daro. Jie vadovaujasi tik savo bei didžiųjų kompanijų siekiais.

Gruodžio mėnesį vyks „Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos“ (ITO) narių susitikimas Dubajuje. Kai kurių valstybių valdžios nariai už uždarų durų sieks svarstyti cenzūravimo galimybių didinimą bei turinio internete kontroliavimą. 

Ar norite prarasti tai, kas gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį - laisvą, nevaržomą cenzūros, bendruomenės kuriamą pasaulinį tinklą?

Jei internetą išsaugoti tau svarbu, nelauk. Nemanyk, jog vieno žmogaus nuomonė nieko nereiškia. Pasirašyk peticijoje, informuok kitus, dalinkis šia informacija. Nesiėmę jokių priemonių dabar, galime turėti rimtų pasekmių ateityje. Pergalę pasieksime tik kovodami prieš neteisybę.


Daugiau informacijos - google.com/takeaction



PLATINK ŽINIĄ:

2012-10-31

Pirmoji „Bernex LIVE“ transliacija - kas pavyko, o kas ne (video)

Spalio 29-osios naktį, iki pat 3:20, internete adresu live.bernex.lt vykdžiau pirmąją, bandomąją projekto „Bernex LIVE“ tiesioginę transliaciją. Gal tiksliau, retransliaciją. Apie ją pastaruoju metu daug skelbiau socialiniuose tinkluose ir tinklaraštyje.

Spalio 29-oji - naktis, įrašyta į lietuviškosios televizijos istoriją. Daugybę metų veikusios analoginės televizijos buvo atsisakyta ir pilnai pereita prie skaitmeninio signalo. Šia proga retransliavau paskutines senojo standarto egzistavimo akimirkas ir patį jo išjungimą.

„Skaitmenizacija tiesiogiai“ transliacija vykdyta internete, adresu live.bernex.lt, per specialų tinklaraščio puslapį. Transliacijos platforma - USTREAM.

Netikėtumai anksčiau laiko

Transliacijos pradžia buvo suplanuota 2:30, todėl šį laiką skelbiau visur. Na, 30-ies paskutiniųjų minučių, mano nuomone, turėjo pakakti esamai situacijai pamatyti. Tačiau vos pasibaigus „LRT televizijos“ programai (kas įvyko apie 0:05), testinę (spalvotų linijų) lentelę pakeitė nutrūkusio signalo vaizdas.

Kartu atsijungė ir dar vienas kanalas (iš penkių, kurių signalus pagavo turima antena). Lenkų „TVP Polonia“ vaizdas užgeso panašiu metu kaip ir LRT, nors jų programa neturėjo baigtis apie vidurnaktį.

Nenumatytas televizijų signalo išjungimas anksčiau nei 3 valandą nakties pakeitė planus, todėl transliaciją teko pradėti ne nustatytu laiku. „Bernex LIVE“ į tiesioginį eterį internete išėjo apie 1:25.

Kas pavyko?

Pavyko tai, kas ir buvo planuota. LNK programai besibaigiant, 2:15 stebėtas ir užfiksuotas kanalo atjungimas. Vėliau, užgeso ir likę du kanalai - TV3 (kurio atjungimas tai pat nufilmuotas) ir BTV. Apie trečią valandą Lietuva oficialiai liko be antžeminės analoginės televizijos.

Didžiųjų televizijos kanalų signalo atjungimų vaizdo įrašus sudėjau į vieną video, kurį pateikiu čia:



Pabaigai...

Turbūt nemažai kam gali kilti klausimas - kam visa tai? Kas naudingo iš šitos transliacijos?

Kaip ir minėjau praeitame įraše, tikslas nebuvo tik užfiksuoti, kaip nutrūksta transliacija. Norėjau išbandyti internetinio transliavimo galimybę, pilnai apdoroto vaizdo transliaciją. Tai pavyko pakankamai gerai. Ateities transliacijoje stengsiuosi nedaryti tų klaidų, kurių nepavyko išvengti šįkart. Dabar žinau, kas buvo blogai ir ko pritrūko.

Apie ateities transliacijas visuomet pranešiu socialiniuose tinkluose (Facebook bei Twitter) ir „Bernex LIVE“ puslapyje live.bernex.lt.

2012-10-27

„Bernex LIVE“: skaitmenizacija tiesiogiai jau spalio 29-osios naktį

Tikriausiai girdėjote, jog spalio 29-ąją, 3 valandą nakties, Lietuvoje bus išjungiama analoginė antžeminė televizija. Apie tai buvo kalbama jau porą metų, todėl daugelis žmonių yra pasiruošę skaitmeninės televizijos erai ir jau dabar mėgaujasi geresne vaizdo ir garso kokybe bei kitomis naujojo standarto teikiamomis galimybėmis.

Šį įvykį - analoginės antžeminės televizijos išjungimą - bandysiu pažymėti naktį iš sekmadienio į pirmadienį retransliuodamas analoginio signalo vaizdą ir tą akimirką, kai jis bus išjungtas. 

Taigi, jau spalio 29-ąją įvyks pirmoji (bandomoji) „Bernex LIVE“ transliacija! Tikslas - jei pavyks, užfiksuoti paskutines analoginio signalo transliacijos akimirkas, jos išjungimą, išbandyti transliavimo galimybes bei apdoroto vaizdo (su logotipu, vinjetėmis ir pan.) transliaciją.

Pasiruošimas

Pirmoji užduotis buvo gauti analoginį signalą priimančią anteną. Daugelis tokių antenų jau atsikratė, o mano namuose jokios antenos nebuvo daugiau nei dešimtmetį. Jau ilgą laiką įrengta paprasta kabelinė televizija, o prieš porą metų migravome į skaitmeninę kabelinę televiziją (DVB-C). 

Laimei, pavyko gauti kambarinę teleskopinę antžeminės televizijos anteną gana lengvai. Likusi dar iš sovietinių laikų, taip sakant, ne pirmos jaunystės, tačiau kažkiek gaudo analoginį signalą. Įdomiai pasijaučiau - kai visi atsisakinėja analoginio signalo priėmimo, aš prie jo grįžtu. Na, svarbiausia, tik trumpam.

Antras dalykas - bandymas prijungti seną analoginę anteną prie šiuolaikinio televizoriaus. Lengviausia užduotis. Nusprendžiau nejudint naujojo pagrindinio televizoriaus, kad vėliau netektų atstatinėt kanalų sąrašų, todėl pasirinkau kiek mažesnį poros metų senumo televizorių. 

Trečioji užduotis - kuo transliuoti. Kai kurie fotoaparatai, prijungti prie kompiuterio, gali funkcionuoti kaip internetinė kamera. Deja, pigusis mano turimas prietaisas to nesugeba. Turėta web kamera numirė rugsėjo pabaigoje, todėl teko skubiai užsisakyti naują. Vaizdas bus transliuojamas iš tikrai gana geros kokybės, Hama pagamintos, 720p HD raiška transliuoti gebančios internetinės kameros. Taip, bus filmuojama nuo televizoriaus ekrano, nes neturiu galimybių kitaip priimti analoginį vaizdą. Papildomai analoginės antžeminės televizijos atjungimas bus įrašinėjamas BenQ C1430 fotoaparatu.

Transliacijos kokybė

Deja, gauta antena pagauna signalus labai prastai. Vaizdas „išplaukęs“, matomi labai aiškūs šešėliai, vadinamasis „sniegas“, su ja pavyksta rasti vos du kanalus - LNK ir LRT televiziją.

Abu kanalai, remiantis oficialiai skelbiama programa, jau bus baigę savo transliacijas. Minusas - atjungimo vaizdas. Trečią valandą nakties testinė (pypianti) lentelė tiesiog pasikeis į visišką signalo nebuvimą. Pliusas - nebus pažeidžiamos jokios retransliavimo teisės neturint leidimo tokiai veiklai.

Nors web kamera palaiko 720p HD raišką, nėra nei prasmės, nei galimybių transliuoti HD formatu. Analoginis signalas transliuojamas maža raiška, todėl transliavimas didesne raiška tiesiog ištemps vaizdą, bet jo nepagerins. Be to, jau išbandyta, kad ryšys su USTREAM platforma, per kurią ir bus vykdoma transliacija, yra gana lėtas, ir transliuojant didesne raiška vaizdas labai trūkinėja.

Apibendrinant - kas, kada ir kur?

„Skaitmenizacija tiesiogiai“ - pirmoji, bandomoji „Bernex LIVE“ tiesioginė transliacija, įvyks jau šio pirmadienio naktį. Planuojama pradžia - 2:30 nakties. 

Tiesioginė transliacija bus rodoma adresu live.bernex.lt

2012-09-29

Analoginės antžeminės televizijos erai baigiantis - ką pasirinkti?

2012-ųjų spalio 29-oji - analoginės antžeminės televizijos eros pabaigos diena. Trečią valandą nakties bus išjungti analoginę antžeminę televiziją transliuojantys siųstuvai. Šį žingsnį dar 2010-aisiais žengė mūsų kaimynai latviai bei estai, į skaitmeninės televizijos erą taip pat yra perėjusi didžioji dalis visos Europos valstybių. Jei esate vienas iš tų, laukiančių paskutinės dienos, ir iki šiol nepasirūpinote skaitmeninės televizijos priėmimui reikalinga įranga, ar dar nežinote, ką tiksliai pasirinkti, pats laikas susipažinti, išsirinkti norimą rūšį ir mėgautis privalumais, kurių nepatirsite žiūrėdami analoginę televiziją. 

Jei jau esate pasiruošę skaitmeninės televizijos priėmimui, įsitikinkite, ar apie tai žino Jūsų giminaičiai, jeigu ne, informuokite juos apie pokyčius bei padėkite išsirinkti jiems tinkamą priėmimo būdą.

Visą pagrindinę informaciją apie skaitmeninę televiziją, išdėstytą labai plačiai, galite rasti oficialiame „Susisiekimo ministerijos“ prižiūrimame puslapyje www.skaitmenine2012.lt. Šio įrašo tikslas - supažindinti žmones su tuo, kas yra skaitmeninė televizija, kokie jos privalumai bei rūšys glaustai ir paprastai. Taip pat pateiksiu ir asmeninius pasiūlymus, kokį būdą pasirinkti priklausomai nuo televizijos žiūrėjimo dažnumo.

Kuo skaitmeninė televizija geresnė?

Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, keičiantis standartams ir taip gerėjant vaizdo, garso bei transliacijų priėmimo bei prieinamumo kokybei tampa aišku, jog likti prie analoginės televizijos yra neįmanoma, todėl perėjimas yra būtinas.

Tačiau kuo skaitmeninė televizija skiriasi nuo analoginės? Štai keletas pagrindinių privalumų:
  • Geresnė vaizdo ir garso kokybė - signalas atsparesnis trukdžiams, todėl vaizdas ir garsas žymiai kokybiškesni;
  • Naujesnis vaizdo formatas - senąjį 4:3 keičia plačiaekraniams televizoriams pritaikytas 16:9 (priklauso nuo transliuojamų programų);
  • EPG (elektroninis programų gidas) ekrane galima matyti kas šiuo metu rodoma bei programą visai savaitei su aprašymais;
  • Daugiau televizijos kanalų - tuo pačiu dažnių ruožu gali būti transliuojama daugiau kanalų, todėl jų pasirinkimas didesnis;
  • Skirtingų transliavimo kalbų ir subtitrų pasirinkimas;
  • Galimybė žiūrėti aukštos raiškos - HD - transliacijas
ir taip toliau...

Nors Lietuvoje aukštosios raiškos transliacijų populiarieji kanalai nėra pradėję, kai kurie stengiasi neapvilti savo žiūrovų ir tiekti kuo aukštesnės kokybės transliacijas. Geriausias pavyzdys - LNK. Dar nuo 2007-ųjų vasaros kanalas viską transliuoja stereo garsu, nuo 2009-ųjų - dviem garso takeliais (skaitmeninės televizijos žiūrovai filmus ir serialus gali žiūrėti ne tik su lietuvišku įgarsinimu, bet ir originalo kalba). 2011-ųjų gruodžio 31-osios vakarą, pasitinkant naujuosius metus, LNK pirmoji transliavo lietuvišką programą HD formatu (per specialų atskirą LNK HD kanalą), o nuo 2012-ųjų rugsėjo visą savo ir didžiąją dalį užsienio produkcijos transliuoja 16:9, plačiaformačiams televizoriams pritaikytu formatu. Pilnas HD transliacijas LNK žada pradėti 2014-aisiais.

Skaitmeninės televizijos rūšys

Yra keletas būdų žiūrėti skaitmeninę televiziją:
  • Skaitmeninė antžeminė televizija (DVB-T) - labiausiai Lietuvoje plėtojama rūšis, siūlanti iki 12 nemokamų kanalų. Televizijos signalai sklinda oru. Žiūrėjimui reikalingas televizorius, turintis MPEG-4 imtuvą arba TV priedėlis, taip pat - lauko arba kambarinė decimetrinė antena. Už papildomą mokestį galima gauti dekodavimo kortelę ir matyti iki 50 kanalų.
  • Skaitmeninė kabelinė televizija (DVB-C) - kabelinės televizijos transliuotojų tiekiama paslauga. Dažniausiai mokama, užkoduota (reikia kortelės), siūlanti visus pagrindinius lietuviškus bei daug užsienio kanalų. Antena nereikalinga, transliacija sklinda tais pačiais kabeliais kartu su analogine kabeline televizija. Televizorius turi palaikyti DVB-C standartą. Jei nepalaiko, reikės įsigyti priedėlį iš televizijos tiekėjo. Už papildomą mokestį galima pasirinkti papildomų kanalų (muzikos, filmų ir pan.) paketus. Užsisakius skaitmeninę kabelinę televiziją, analoginė kituose televizoriuose rodoma nemokamai.
  • Skaitmeninė palydovinė televizija (DVB-S) - televizijos signalas gaunamas iš palydovų, todėl privalu turėti palydovinę lėkštę. Kanalų dekodavimui reikalinga kortelė, kurią galima gauti sudarius sutartį su palydovinės televizijos tiekėjais. Galimas įvairus kanalų pasirinkimas.
  • IPTV televizija - internetu perduodama skaitmeninė televizija. Nemažai didesnių interneto tiekėjų siūlo žiūrėti pagrindinius kanalus nemokamai kompiuterio ekrane, tačiau tai daryti galima ir per televizorių įsigijus specialų IPTV transliavimo būdą palaikantį priedėlį. Siūlomas įvairus kanalų pasirinkimas - nuo tik lietuviškų iki daug užsienio programų.
Svarbu: jei esate paprastos kabelinės televizijos abonentas, jokia papildoma įranga pasirūpinti nereikia! Kabelinė analoginė televizija ir toliau bus rodoma, kol jos transliavimo nutraukti nesugalvos patys kabelinės televizijos tiekėjai. Žinoma, norintiems matyti geresnės kokybės transliacijas už truputį didesnį mėnesinį mokestį galima gauti atkodavimo kortelę ir mėgautis skaitmenine kabeline televizija.

Ką išsirinkti?

Svarbu apsispręsti, kurį televizijos žiūrėjimo būdą pasirinkti ir ar verta mokėti pinigus už didesnį kanalų pasirinkimą. Jei jūs...
  • Televiziją žiūrite labai retai
    Jei televizija Jums - reta pramoga ir randate naudingesnės veiklos, tačiau, pavyzdžiui, norite turėti galimybę matyti televiziją dėl krepšinio rungtynių, pigiausias būdas - pasirinkti skaitmeninę antžeminę televiziją (DVB-T). 

    Jei turite naujesnio modelio televizorių su integruotais skaitmeninės televizijos priedėliais, tereiks įsigyti decimetrinę lauko ar kambarinę anteną. Jei turite ir ją, pasisekė - esate pasiruošęs skaitmeninės televizijos žiūrėjimui ir jau dabar galite mėgautis jos teikiamais privalumais. 

    Jei televizorius senesnis, reikės įsigyti MPEG-4 formatą palaikantį televizijos priedėlį (antena, žinoma, taip pat reikalinga). Priedėlių kainos prasideda nuo 85 litų ir priklauso nuo funkcionalumo (brangesnis, žinoma, gali daugiau - įrašinėti laidas, leisti nustatyti automatinį įrašymą kol neesate namuose ir panašiai). 

    Taip pat vertėtų įsitikinti, ar Jūsų interneto tiekėjas netiekia nemokamos IPTV televizijos. Gal tai, dėl ko kartais norėsite įsijungti televizorių, galėsite matyti nemokant nė cento savo kompiuterio ekrane.
     
  • Žiūrite TIK lietuviškus kanalus
    Pasirinkimai panašūs, kaip ir žiūrintiems televiziją retai. Mokėti už nežiūrimus kanalus nesinori, todėl DVB-T (antžeminė televizija) - turbūt paprasčiausias pasirinkimas. 12 nekoduotų kanalų (10 lietuviškų ir 2 užsienio) su pagrindiniais skaitmeninės televizijos privalumais transliuojami visiškai nemokamai. Tereikia tinkamo televizoriaus (ar priedėlio) bei decimetrinės antenos.
     
  • Žiūrite IR užsienio kanalus
    Jei manote, jog lietuviškų televizijos kanalų kuriamos produkcijos kokybė stipriai nusileidžia užsienio produkcijai, todėl žiūrite nelietuviškus kanalus, nemokamos antžeminės televizijos nepakaks. Teks rinktis iš mokamų televizijos rūšių.

    Kaip minėjau, jei jau dabar žiūrite analoginę kabelinę televiziją, galite ir toliau ją žiūrėti, nors, jei norite didesnių galimybių, už kiek brangesnį mokestį galite tapti skaitmeninės kabelinės televizijos abonentais.

    Taip pat galite tapti mokamos antžeminės televizijos (pvz., „Skaitmeninė Gala“), palydovinės televizijos (pvz., „Viasat“) ar daugiakanalės IPTV (informacijos teirautis savo interneto tiekėjų) abonentais.
     
  • Televiziją žiūrite kasdien - tai tradicinis laisvalaikio praleidimo būdas
    Jei be televizijos neįsivaizduojate dienos, kasdien žiūrite savo mėgstamas laidas ir norite turėti didžiausias skaitmeninės televizijos galimybes, siūlau pagalvoti apie vadinamąją interaktyviąją televiziją (pvz. „Interaktyvioji Gala“). Taip matysite daugybę kanalų, galėsite nuomotis filmus, skaityti naujienas tiesiog televizoriaus ekrane ir panašiai. Žinoma, interaktyvioji televizija kainuoja brangiausiai ir tenka mokėti vos ne už kiekvieną naudojamą funkciją. Jei daug pinigų leisti už televizijos žiūrėjimą nenorite, šis pasirinkimas - ne Jums.

Kaip sužinoti daugiau apie perėjimą?

Jei turite klausimų dėl skaitmeninės televizijos, galite kreiptis nemokama informacine linija 8 800 00 150
Daugiau informacijos apie skaitmeninės televizijos rūšis bei reikalingą įrangą rasite www.skaitmenine2012.lt
Užduoti kilusius klausimus galite oficialiame forume
Didelį skaitmeninės televizijos įrangos pasirinkimą su nemokamu pristatymu visoje Lietuvoje siūlo internetinė parduotuvė meanta.eu

2012-09-15

„Foursquare“ - naujos asmeninės patirtys ir naudingos smulkmenos

Praėjus daugiau nei mėnesiui po pirmojo įrašo apie socialinį tinklą „Foursquare“, kuris, mano nuostabai, neliko nepastebėtas, nusprendžiau dar kartą parašyti šia tema. Pirmasis įrašas sukurtas kai buvau padaręs virš 300 prisiregistravimų, dabar jų - jau du kartus tiek. Šįkart aprašysiu daugiau su „Foursquare“ susijusių dalykų, kurie įvyko per tą trečdalį tūkstančio check-in'ų. Taip pat pateiksiu ir naudingų smulkmenų, kurios padės patogiau žinoti, kur ir kada lankėtės, nuolat po ranka turėsite Vilniaus skverų bei gatvių, kuriose veikia nemokamas Wi-Fi ryšys, žemėlapį ir dar daugiau :)

Asmeninė patirtis: bandymas gauti nuolaidą

Liepos mėnesio įraše minėjau, jog vienas iš labiausiai „Foursquare“ populiarinančių dalykų - specialios, tik už daromus check-in'us suteikiamos nuolaidos, kurių lankytojai, nesinaudojantys šiuo geosocialiniu tinklu, negauna. Tiesa, nuolaidų Vilniuje, palyginus su vasaros viduriu, kiek sumažėjo. Tačiau vieniems pasiūlymams dingstant ir naujiems atsirandant, nenustebčiau, jei po poros savaičių jų būtų daugiau nei buvo.

Nors ir aprašiau specialius pasiūlymus kaip vieną iš privalumų, iki pat praeitos savaitės neteko nė karto bandyti įsigyti ko nors pigiau „Foursquare“ dėka. Savaitės viduryje tokią progą turėjau. Testui pasirinkau greito maisto restoraną „Hesburger“ sostinės širdyje, Gedimino pr. 5. Antrajam bandymui pasirinkau to paties tinklo restoraną Rygos g. 2.

Kartą teko skaityti, jog vienoje iš kavinių (tiksliai nepamenu kur) žmonės negalėjo gauti nuolaidos, nes personalas nebuvo informuotas apie tuo metu veikiantį specialų „Foursquare“ pasiūlymą. „Hesburger“ su jokiais sunkumais susidurti neteko. Gedimino pr. restorane pardavėjos paklausęs, ar galima pasinaudoti „Foursquare“ pasiūlymu, sulaukiau malonaus šyptelėjimo ir teigiamo atsakymo. Rygos g. 2 išgirdau klausimą „kas ten tokio?“, tačiau parodžius telefone atrakintą „special“ pasiūlymo langelį nuolaidą gavau. Tiesa, abu kartus pardavėjos susidomėjusios paskaitinėjo, kokia nuolaida turi būti suteikta. Nepanašu, jog pasiūlymu žmonės labai dažnai naudotųsi, nes jis nepakitęs jau nebe pirmą mėnesį. Tačiau svarbiausia, jog sistema veikia, pardavėjos informuotos, pavalgyti pigiau galima. Ateities planuose - gauti nuolaidą kiek sveikesnio maisto restoranuose ar kitose, „Foursquare“ pasiūlymų turinčiose vietovėse.

Vietų su nemokamu Wi-Fi ryšiu Vilniuje sąrašas

Ką daryti, kai galimų išnaršyti interneto duomenų likę nebedaug, o reikia staigiai atsisiųsti didelį failą į telefoną? O gal ieškote, kur būtų skubiai galima prisijungti prie nemokamo Wi-Fi per nešiojamą kompiuterį, nes per telefoną kažką internete atlikti būtų nepatogu?

Tokiems ir panašiems atvejams praverstų žinoti, kur mieste veikia viešas, nekainuojantis Wi-Fi ryšys. Nuo vasaros šešiose Vilniaus vietose nemokamą, gana greitą bevielį interneto ryšį tiekia „Cgates“. Žadama, jog jau greitai nemokamas Wi-Fi bus įrengtas dar penkiose Vilniaus gatvėse bei skveruose.

Kad šios vietovės būtų visada po ranka, kai norėsite nemokamai panaršyti internete, „Foursquare“ tinkle sukūriau visų jų sąrašą. Jis bus reguliariai atnaujinamas pagal naujai atsirandančias Wi-Fi ryšio vietas.

Sąrašą rasite čia!

Check-in'ų istorija „Google“ kalendoriuje

Daugybė žmonių visame pasaulyje naudoja „Google“ kalendorių krūvai skirtingų tikslų - susiplanuoti laisvalaikiui, darbui, susirašyti visų pažįstamų žmonių gimtadieniams, pasižymėti svarbiems gyvenimo įvykiams, palikti priminimams ir panašiai. Kalendorius pastoviai sinchronizuojamas su „Android“ sistema veikiančiu telefonu, todėl labai patogu, kai tą patį vaizdą galima matyti visuose naudojamuose prietaisuose.

„Foursquare“ siūloma praeities prisiregistravimų istorija yra skirstoma metais ir mėnesiais. Tai reiškia, kad jei norėsite pamatyti, kur lankėtės pirmosiomis mėnesio dienomis, turėsite pravažiuoti pro visą to mėnesio check-in'ų istoriją. Tačiau yra patogesnis būdas pamatyti kiekvienos dienos apsilankymus. Yra galimybė visus „Foursquare“ prisiregistravimus perkelti į „Google“ kalendorių ir matyti prisiregistravimus atskiroms dienoms. Kai kuriems tai gali būti tikrai patogiu būdu prisiminti tam tikrus įvykius, susitikimus ar panašiai.

Galimybę įsikelti check-in'us į „Google“ kalendorių (ir RSS srautus) rasite specialiame puslapyje.

Žmonių žymėjimas pasidalinant check-in'u „Twitter“ ir „Facebook“ tinkluose

Jei lankotės su kokiu nors draugu ir norite savo prisiregistravimu pasidalinti socialiniuose tinkluose pažymėdami tą žmogų - ne bėda. Darant check-in'ą komentarų lauke pradėkite rašyti „Foursquare“ draugo vardą, iš siūlomų pasirinkite tą, kurio reikia, pažymėkite, kuriame iš socialinių tinklų („Twitter“, „Facebook“ ar abiejuose) norite dalintis prisiregistravimu ir... viskas! „Foursquare“ darbą atliks už Jus - „Facebook'e“ bus pažymėta Jūsų draugo „Facebook“ anketa, o „Twitter'yje“ - Jūsų draugo „Twitter“ profilis. Galimybės pažymėti draugą, kuris nėra užsiregistravęs „Foursquare“ tinkle, kol kas nėra.

Kad būtų aiškiau, pateikiu šią schemą:


Kitos smulkmenos

Šio mėnesio pradžioje teko įsitikinti „Foursquare“ pagalbos komandos puikiai atliekamu darbu. Rugsėjo 3-ąją, kai visi moksleiviai ne savo noru privalėjo grįžti į mokymo įstaigas, teko priregistruoti savo buvimą turbūt nemėgstamiausioje, laisvą laiką labiausiai naikinančioje įstaigoje - mokykloje. Trys „Foursquare“ draugai, prisiregistravę savo mokyklose ar universitetuose, gavo specialų „Back to school“ ženkliuką (apie tai, kas yra badge'ai, rašiau praeitame įraše). Padarius check-in'ą savo mokymosi įstaigoje, nieks neatsirakino. Grįžau namo ir parašiau žinutę @4sqSupport „Twitter“ profiliui. Nors nesitikėjau jokio atsakymo, o ir dėl paprasto atrakinamo ženklelio labai stengtis kažką daryti nemačiau prasmės, jau kitą dieną gavau atsiprašymą ir pranešimą, jog klaida ištaisyta. Maloniai nustebino tikrai gana greita reakcija į žmonių pranešimus :)


Tiek norėjau šįkart parašyti apie savo „Foursquare“ patirtis bei pateikti kelias nedideles naudingas smulkmenas tinklo naudotojams. Nors ir yra dalykų, kuriais galėčiau pasidalinti (tokių, kaip vieno žmogaus „netyčinis“ pastalk'inimas Lukiškių aikštėje įdomumo sumetimais), kai ką geriau nutylėti :)

Akivaizdu, kad kuo toliau, tuo labiau įsitraukiu į aktyvų „Foursquare“ geosocialinio tinklo naudojimąsi. Visgi, susimąstęs dėl privatumo (su kuo dalintis, kur šiuo metu lankausi, o su kuo ne) nusprendžiau į draugus be atrankos priimti tik tuos žmones, su kuriais bent kartą esu susitikęs ar bendravęs. Į tai įsiskaito visi pažįstami iš realybės bei socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ draugai. Visiems kitiems, norintiems tapti mano „Foursquare“ draugu, siūlau pakviesti mane, o tuomet aš jau atsirinksiu :)

„Foursquare“ tarp mano dažniausiai naudojamų socialinių tinklų pakilo į antrąją vietą ir kartu su „Twitter“ sudaro gerą interaktyvesnio pasaulio vaizdą. „Twitter“ naudoju atrasti naujiems, įdomiems žmonėms, susirašinėti trumpomis žinutėmis su kitais bei sužinoti įvykius aplinkui greičiau nei kiti, „Foursquare“ - pagyvinti buvimą už namų ribų, keliavimą bei laisvalaikio leidimą, ne virtualųjį, o gyvą bendravimą. Apie šių tinklų naujienas, įdomesnius dalykus, naudingas smulkmenas ar panašiai tikriausiai parašysiu ir ateityje.

2012-09-01

„Sostinės dienos 2012“ startas (foto, video)


Besibaigiant 2012-ųjų metų vasarai, paskutinę sezono dieną, sostinėje startavo tris dienas truksiantis festivalis „Sostinės dienos“. Šventės metu Gedimino prospektas bei didžiosios šalies aikštės pavirs dūzgiančiomis gatvėmis, kuriose visiems vilniečiams bei sostinės svečiams koncertuos Lietuvos bei užsienio atlikėjai, vyks parodos, spektakliai, įvairūs renginiai.


Į „Sostinės dienų“ atidarymą nuvykau ir aš. Nors jau nuo ryto visas prospektas buvo tapęs prekybininkų bei lauko kavinių rojumi, oficialiai festivalio atidarymas buvo paskelbtas 17 valandą. Scenoje prie Lukiškių aikštės Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas paskelbė šventę prasidėjusia bei kartu su kitais, skambant „Quorum“ atliekamui „Imagine“ cover'iui, atidengė latvių sukurtą John'o Lennon'o skulptūrą, pastatytą iš smėlio, šalia esančioje aikštėje. Skulptūra pastatyta „The Beatles“ 50-mečio proga. „Kas gali sugalvoti pakeisti Leniną į Lennon'ą? Na, tik vilniečiai. Tik kūrybingi vilniečiai!“ - savo kalboje pasakė meras. Idėja graži, išpildymas - taip pat :)

Po skulptūros atidengimo lakstėme po koncertus. Tiesa, prieš festivalį nesusižinojome, kas tiksliai per grupės koncertuoja, tačiau to ir neprireikė. Labai sužavėjo grupė „Days of Eclipse“ ir jos tikrai nuostabi vokalistė. Tik grįžę iš pirmosios festivalio dienos sužinojome, kad ji - grupės naujokė, ir panašu, jog tai buvo pirmasis kartas, kai ji viešai koncertavo grupės sudėtyje. Pasirodymas tikrai buvo puikus ir po paskutinės dainos visi prašė pakartojimo. Ir prašymas buvo išgirstas :)

Vėliau, 19 valandą, nusprendėme pasiklausyti grupės „Karma“ toje pačioje, Lukiškių aikštės scenoje. Savotiško žavesio suteikė ir pasirodymą labai pagyvino vienos dainos metu pakilęs ir ratus aplink aikštę sukti pradėjęs milžiniškas paukščių būrys (pavyko užfiksuoti vaizdo įrašė). Grupės dainos pritraukė prie scenos kiek daugiau žmonių nei „Days of Eclipse“.

Po koncerto nusprendėme pasivaikščioti po „dūzgiantį“ Gedimino prospektą. Šalia Lukiškių aikštės įsikūrė Vilniaus leidyklos, kur norintieji galėjo įsigyti knygų su nuolaida ar autorių parašais.

Kiek toliau, nuo Vasario 16-osios iki A.Jakšto gatvės įsikūrė „Žaidimų ir sveikatos parkas“. Ši prospekto dalis pagrinde skirta papramogauti mažesniesiems „Sostinės dienų“ lankytojams. 

Žemaitės skvere veikia jaunųjų talentų scena. Praėjome pro ją gal 5 ar 6 kartus, tačiau vos kartą joje kažkas vyko.

Dar kiek paėjus prasidėjo „Gardžių lauktuvių kelio“ dalis. Čia savo vietą atrado lauko kavinės, buvo galima paragauti vietoje gaminamo maisto.

Nuo pat Vinco Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės įsikūrė „Menų ir muzikos gatvė“. Joje vyko kiek daugiau veiksmo. Prie Vinco Kudirkos aikštės įsikūrė antra iš pagrindinių scenų. Čia klausėmės estų indie roko grupės „Elephants from Neptune“ pasirodymų.

Trečioji festivalio scena įsikūrė prie Nacionalinio dramos teatro, tačiau ją sparčiai apspito žmonės ir sunkiai pavyko stebėti, kas joje vyko.

Visas sostinės gatves užokupavo daugybė vilniečių bei sostinės svečių. Tris dienas vykstančioje miesto šventėje kiekvienas gali pasirinkti ko nori - klausyti Lietuvos bei užsienio atlikėjų koncertų, ragauti tiesiog Gedimino prospekte gaminamo maisto, naktimis stebėti atvirus kino seansus Rotušės aikštėje, dalyvauti kituose kultūriniuose renginiuose.

Nors šeštadienio vakaras suplanuotas kitiems darbams, pasižadėjau sau tikrai sugrįžti į „Sostinės dienų“ uždarymą sekmadienį ir dar kartą praleisti visą vakarą šurmuliuojančiose gimtojo miesto gatvėse.

Vaizdus iš John Lennon skulptūros atidarymo bei grupių „Days of Eclipse“ ir „Karma“ pasirodymų nuotrupas galite pamatyti vaizdo įraše. Įspėju dėl gana prastos garso kokybės - fotoaparato mikrofonas nepatempia didelio garso ir dėl to labai nukenčia įrašas...


2012-07-21

Atrask pasaulį su Foursquare

Turbūt nemažai lietuvių Facebook'ininkų kažkada yra padarę check-in tam tikroje vietovėje, kurioje lankosi. Nesvarbu - mieste, kuriame gyvena, užmiestyje, kitoje šalyje ar net kitame žemyne. Check-in'ai - lengviausias būdas pasidalinti savo būvimo vietove su draugais. Vietą, kurioje lankotės, paskelbti kitiems vieno mygtuko paspaudimu leidžia ir socialinis tinklas „Twitter“.

Tačiau kas būtų, jei padarytus check-in'us savo mėgstamoje kavinėje, picerijoje ar kitur galėtumėte iškeisti į nuolaidas ar kitokius specialius pasiūlymus? Be to, ar norėtumėte žinoti, kai draugai yra visai netoli Jūsų, kur juos sutikti turite dažniausiai šansų? Juk atvykus į kitą miestą, šalį, ar tiesiog prieš einant į niekada nebūtą restoraną norėtųsi sužinoti, kokius patiekalus siūlo paragauti čia dažnai besilankantys klientai? O jei nežinote, kur vertėtų praleisti laiką, norėtumėte be jokių pastangų gauti pasiūlymų vos per kelias sekundes? Visa tai labai paprasta su pasaulyje labai populiariu, tačiau Lietuvoje vis dar neypač naudojamu „Foursquare“.

2012-06-30

„Friday“ - pamiršk prisiminti (Android programos apžvalga)

Jei dabar pabandytumėte prisiminti, kas jums skambino praeitą savaitę ar visus, su kuo susirašinėjote per pastarąjį mėnesį, ar nebūtų kiek sunkoka išvardyti? O ar norėtumėte sužinoti, į kiek žinučių atrašote, į kiek pokalbių atsiliepiate, kurias nuotraukas, kur ir kada fotografavote telefonu kai buvote kur nors išvykę?

Tiek informacijos prisiminti sunku, o norint sužinoti tikriausiai tektų ilgai ir nuobodžiai knistis per telefono skambučių istoriją, foto albumus ir panašiai. Tačiau nauja, „Iris“ autorių „Dexetra“ sukurta programėlė „Friday“, skirta Android telefonų naudotojams, padės tai padaryti vos tik prireiks kokios nors informacijos. Tik pasirinkite datą ir „sugrįžkite į praeitį“.

2012-06-28

Naujienos iš „Google I/O 2012“

Birželio 27-ąją San Franciske prasidėjo tris dienas truksianti kasmetinė „Google I/O“ konferencija. Vos pradėjus, „Google“ pažėrė daugybę naujienų. Kai kurias iš jų trumpai apžvelgsiu.

2012-06-17

„Kultūros naktis 2012“ (video)

Taigi, ar gavote leidimą miegoti naktį iš birželio 16-osios į 17-ąją? Aš ne, todėl dalyvavau kasmetinėje „Kultūros naktyje“ Vilniuje (anksčiau vadinta „Tebūnie naktis“). Vaizdo įraše - vos nedidelė dalis to, ką sugebėjau (ir nepamiršau) užfiksuoti. „Kultūrintis“ keliavau neskaitęs programos, nematęs renginių žemėlapio, nuo 22 valandos, todėl teko improvizuoti, nes info-centruose („Coffee Inn'uose“) visi informaciniai žemėlapiai jau buvo išdalinti. Kitąmet į „Kultūros naktį“ keliausiu panagrinėjęs programą, nes manau, jog daug gerų pasirodymų šįkart praleidau. Tačiau nuotaika puiki, o tai tolygu gerai praleistam vakarui :)

Tarp užfiksuotų vaizdų - pasirodymai iš skvero Gedimino prospekte, Pilies gatvės bei Prezidentūros kiemelio, kuris „Kultūros naktį“ buvo atviras visiems trokštantiems gyvos muzikos.

2012-06-14

„Milijono centų piramidė“

Pradėsiu įrašą nuo prašymo kiekvienam skaitytojui - dabar pat pasiimkite savo piniginę, atverkite monetų skyrių ir suskaičiuokite, kiek mažiausios vertės centų turite. Vieną, tris, penkias, galbūt daugiau? Garantuoju, kad daugelio piniginėse vieno cento monetų tikrai galima atrasti. Atrodo, nėra jos labai naudingos - už centą nieko neįsigysi, taupyti jas mažai naudos. O sutaupius kad ir porą litų tokiomis monetomis, vargu ar kas norėtų nešti visą maišą jų į parduotuvę, išversti kasoje ir tikėtis greito aptarnavimo.

2012-05-01

Foto: Vilnius iš šv. Jonų bažnyčios varpinės

Vasario 24-ąją oficialiai atidarytas Vilniaus Universiteto šv. Jonų bažnyčios varpinės bokštas. Nors pamatyti įspūdingą Vilniaus miesto panoramą buvo galima ir anksčiau, dabar pirmajame aukšte duris atvėrė speciali ekspozicija, kurioje supažindinama su žymiais Europos mokslininkais, aplankiusiais Vilniaus universitetą per 430 metų laikotarpį.

Kaina ekspozicijos apžiūrai ir kelionei į varpinės viršų: įprasta - 8 lt; moksleiviams, studentams, pensininkams - 5 lt. Įsigijęs bilietą ir apžiūrėjęs eksponatus apačioje, autentiškais laiptais kilau į antrąjį aukštą. Prieš lipant ekspoziciją prižiūrinti mergina visiems pataria saugoti galvą. O šis patarimas pasirodo naudingas ir pačiame bokšto viršuje. Antrajame aukšte galima išvysti Fuko švytuoklę. Tai pirmasis eksperimentinis įrenginys, įrodantis Žemės sukimąsi aplink savo ašį. Vilniaus universiteto Fuko švytuoklės rutulys sveria 34 kilogramus, yra pakabintas ant 35 metrų ilgio lyno.

2012-04-24

„Go Google“ - naujosios Google galimybės

Šiandien „Google“ pasitiko naujienomis, leisiančiomis paprasčiau bendradarbiauti, bendrauti bei turėti visus savo dokumentus lengvai pasiekiamus, nesvarbu, kur jūs bebūtumėte.


2012-04-08

Su šv. Velykomis!

Sveiki sulaukę šv. Velykų! Nuostabios šventės, geros nuotaikos bei smagių Jums akimirkų :)

2012-04-05

„Project Glass“ papildytos realybės akiniai

Vakar vakare į oficialų „Google“ YouTube kanalą buvo įdėtas video, atskleidžiantis naują, kol kas, vis dar kuriamą Google produktą - papildytos realybės akinius. Tai kažkas panašaus į tai, ką esame matę filmuose - dėvėdamas specialius akinius žmogus gali tiesiog eidamas gatve naudotis tokiomis funkcijomis, kokias siūlo šių laikų išmanieji telefonai.

Apžvelkime vaizdo įraše matomas akinių funkcijas. Visų pirma, parodomi priminimai, kas tikriausiai yra „Google Calendar“ įrašai. Matome orų prognozes, galimybę susisiekti su žmonėmis trumpomis žinutėmis, atsakyti balsu. Ties metro, atskleidžiamos navigacijos galimybės, taip pat ir praeitais metais pristatyta pastatų vidaus planų funkcija.  Galimybė pasidalinti savo buvimo vieta, daryti „check in“, kalbėtis su žmonėmis vaizdu - visos šios funkcijos galimos socialinio tinklo „Google+“ pagalba. Aišku, jog akiniuose yra įmontuotas ir fotoaparatas. Visa tai, tikriausiai, tik konceptualus dizainas, tačiau, panašu, jog šias savybes „Google“ tikrai stengsis įdėti į savo planuojamą įrenginį.

2012-04-04

Trumpa „Instagram for Android“ apžvalga

Vakar, balandžio 3-ąją, pasirodė jau seniai žadėta žymiosios iPhone programėlės „Instagram“ versija, skirta telefonams su Android operacine sistema. Gandai apie Android versijos išleidimą sklandė dar prieš porą metų. Ją pavadinčiau ne tik nuotraukų dalinimosi programa, tačiau ir mažu socialiniu tinklu. Jūs galite sekti kitus žmones, matyti jų įkeliamas nuotraukas sraute ir panašiai.

Kuo ypatinga „Instagram“? Ja nuotraukomis dalinsitės uždėję vieną iš 17 efektų, siūlomų programos. Jie suteikia kitokią išvaizdą, savotiško žavesio, nors kai kurie tai laiko nuotraukų gadinimu.

Visos redaguojamos nuotraukos iš pradžių apkarpomos iki 1:1 (kvadrato) formos. Vėliau jomis, pasirinkus norimą efektą, uždėjus ar nuėmus rėmelius ar pasukus šonu, galima iš karto pasidalinti socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook, Foursquare arba Tumblr.

2012-03-31

„The Human Body Exhibition“ parodos apžvalga

Nuo vasario 17-osios prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ vyksta visiškai iš kitų išsiskirianti paroda. Pirmą kartą Lietuvoje rodoma milijonus lankytojų pasaulyje jau pritraukusi „The Human Body Exhibition“. Beveik 200 skirtingų eksponatų leidžia įsigilinti į pažvelgti į tai, kas slypi kiekviename iš mūsų, kitokiu žvilgsniu.

Kovo 29-ąją turėjau progą apsilankyti šioje parodoje ir visus eksponatus pamatyti savo akimis. Kadangi keliavau su dalimi klasės, bilietas kainavo 24 litus. Įprasta kaina - moksleiviams, studentams, senjorams - 35 (savaitgaliais - 45) litai, suaugusiems - 45 (savaitgaliais - 55) litai . Paroda vyksta prekybos centro „Panorama“ pramogų zonoje - ten, kur anksčiau veikdavo uždara kartingų trasa.

2012-03-04

Fotoreportažas - Kaziuko mugė 2012

Praėjusį šeštadienį lankiausi „Litexpo“ parodų rūmuose vykusioje „Vilniaus knygų mugėje“. Lygiai po savaitės turėjau galimybę būti dar didesnėje žmonių spūstyje kasmetinėje „Kaziuko mugėje“, vykstančioje centrinėse Vilniaus gatvėse.

Pereiti visai mugei neturėjau nei pakankamai laiko, nei noro, tačiau abejoju, ar dėl to labai daug praradau. Mugės apžvalgą pradėjau Gedimino prospekte, ties Vagos knygynu, ir baigiau Rotušės aikštėje su nedideliu nukrypimu maršruto eigoje.

2012-02-26

Fotoreportažas - Vilniaus knygų mugė 2012

Dar nespėjęs atsigauti po šimtadienio sukelto šurmulio, šeštadienio rytą skubėjau į „Litexpo“, kur šį savaitgalį vyksta jau 13-oji tarptautinė „Vilniaus knygų mugė“, kasmet pritraukianti dešimtis tūkstančių žmonių. Šiemet mugė svečius pasitiko dar labiau išaugusi ne tik dalyvių, bet ir renginių kiekiu.

Kadangi teko girdėti blogą orą pranešančias orų prognozes, savaitės pradžioje nusprendėme pasirūpinti išankstiniais bilietais, kuriuos pardavinėjo „Bilietų pasaulio“ kasos. Apie 12 valandą pasiekę kelionės tikslą labai džiaugėmės savo sprendimu. Didžiulės žmonių eilės nusidriekė prie visų „Litexpo“ kasų.

2012-02-11

GIMTADIENIS! 4-eri metai metai internete!

Sveiki, mielieji skaitytojai. Prieš porą dienų, vasario 9-ąją, mano kuriamam „Bernex Tinklaraščiui“ suėjo ketveri metai. Taip jau išėjo, kad netyčia praleidau šią datą, bet geriau paminėti kiek vėliau, nei niekada :)

Startavęs 2008-ųjų pradžioje, nuo 2009-ųjų gegužės 20-osios pasiekiamas adresu www.bernex.lt, tinklaraštis jau talpina beveik 200 įrašų, buvo atvertas virš 80 tūkstančių kartų.

2012-01-28

„Twitter“ - paprastas, naudingas, galingas (pažintis su geriausiu socialiniu tinklu)

Asmeninė nuomonė apie „Twitter“

Daugiau nei 3 metai nuo pirmojo įrašo, virš 5000 čiulbesių. Tokia mano statistika socialiniame tinkle „Twitter“. Jei čia būčiau porą dienų ar mėnesių, įrašo tikrai nerašyčiau ir nepublikuočiau, nes nebūčiau įsitikinęs, ar šio tinklo paliktas įspūdis nėra vienkartinis. Bet 3 metai turbūt yra pakankamas laikotarpis įsitikinti bet kurio produkto kokybe ir jį kritiškai įvertinti. Būtent tą darau šiuo įrašu.

Pirmąjį čiulbesį į savo profilį parašiau 2008 metų vasario 18-ąją, 15:50. Nuo to laiko stebėjau keletą puslapio dizaino ir funkcijų pasikeitimų, išbandžiau daugybę skirtingų būdų ieškodamas pačio geriausio „Twitter“ naudojimui. Daug kas keitėsi, bet kuo toliau, tuo labiau įsitraukiau į aktyvią veiklą šiame tinkle. Nuo 2011-ųjų rugpjūčio 30 dienos Twitter'yje pradėjo daugėti žmonių, su kuriais pirmą kartą susitikau ne internetinėje erdvėje. Dabar jame turiu 5 čiulbėtojus, pažįstamus iš realaus pasaulio. Lyginant lietuvių, rašančiųjų „Twitter'yje“ skaičių prieš porą metų ir dabar, populiarėjimo progresas yra, tačiau jis daug lėtesnis nei kitose šalyse.

Štai todėl nusprendžiau prisidėti prie kitų tinklaraštininkų (laimeskudikis.lt, frogsign.lt) ir šiuo įrašu stengsiuosi supažindinti visus, vis dar neturinčius „Twitter“ paskyros, su šio tinklo privalumais, naudojimusi bei papildomomis galimybėmis. O naujai užsiregistravę vartotojai, vis dar sunkiai besigaudantys „Twitter“ aplinkoje, sužinos viską, ko reikia aktyviam dalyvavimui tinklo veikloje.

2012-01-21

Apklausų apie socialinius tinklus rezultatai

Ne paslaptis, jog pastarosiomis savaitėmis vykdžiau dvi apklausas - vieną tinklaraštyje, kitą - socialiniame tinkle „Twitter“. Abi jos buvo susijusios su pagrindiniais trimis socialiniais tinklais - „Facebook“, „Twitter“ bei „Google+“.

Pirmoji apklausa vyko tinklaraštyje pastarąjį mėnesį. Joje klausiau, kokius socialinius tinklus naudoja tinklaraščio lankytojai. Iš viso savo nuomonę pareiškė 23 žmonės. Rezultatai tokie:

2012-01-14

Sausio 18-ąją - pasaulinis internetinis protestas prieš SOPA įstatymą (atnaujinta sausio 21 d., 11:40)


   Trumpai apie SOPA

Jei neesate atsilikę nuo pasaulinių naujienų, tikriausiai bent jau teko girdėti apie vieną, JAV norimą priimti „Stop Online Piracy Act“ (SOPA). Trumpai nežinantiems: Amerikos valdžia skelbia, jog šiuo įstatymu siekia sustabdyti nelegalaus turinio platinimą internete.

Tačiau SOPA dėka gali būti įvesta pasaulinė interneto cenzūra. Jei šis įstatymas bus priimtas, vos dėl vienos nuorodos į kitą puslapį, kuriame yra autorines teises pažeidžiančios informacijos, Jūsų sukurtas puslapis ar anketa socialiniuose tinkluose gali būti iš karto užblokuota ar ištrinta. Šiuo įstatymu už bet kur patalpintą turinį tampa atsakingas ne jį patalpinęs žmogus, o visas interneto puslapis, todėl tokie puslapiai kaip „Facebook“, „Twitter“, „YouTube“ bei kiti turėtų patys cenzūruoti lankytojų talpinamą informaciją (kas yra beveik neįmanoma - „Facebook“ turi virš 800 milijonų, o „Twitter“ - virš 300 milijonų naudotojų), arba jie gali būti uždaryti, o netinkamą turinį patalpinę lankytojai nubausti laisvės atėmimu iki 5 metų. SOPA, nors tai ir yra JAV valdžios svarstomas įstatymas, kelia didžiulę grėsmę visam pasauliniam tinklui, kurį turime dabar.

Plačiau apie SOPA įstatymą galite pasiskaityti kitų žmonių tinklaraščiuose arba pažiūrėti šį video, kuriuo puikiai supažindinama su kylančiomis grėsmėmis:



    Sausio 18-ąją - pasaulinis protestas

Tam, kad parodyti pasauliui, koks šis įstatymas pavojingas ir raginti visus lankytojus kovoti prieš jo priėmimą, sukyla daug žymių pasaulinių interneto svetainių. Sausio 18-ąją, nuo 15 val. (Lietuvos laiku) iki pat 3 val. nakties dvylikai valandų daugybė interneto puslapių taps nebepasiekiami, pakeis išvaizdą, ar bent praneš apie šio įstatymo grėsmes savo lankytojams.

Vienas iš pirmųjų apie reikalingą protestą prabilo „Wikipedia“ įkūrėjas Jimmy Wales. Apie šį jo pareiškimą rašė ir Lietuvos žiniasklaida. Jo surengtoje apklausoje daugelis žmonių sutiko, kad pasaulinė enciklopedija būtų atjungta. Tiesa, kokių konkrečiai priemonių tądien imsis „Wikipedia“ ir ar jos palies visų kalbų enciklopedijos versijas, ar tik anglų, kol kas oficialiai nėra patvirtinta.

Pirmieji oficialiai patvirtinę savo puslapio atjungimą buvo „Reddit“. Šis socialinių naujienų puslapis, populiarus visame pasaulyje (Alexa.com duomenimis užimantis 115 vietą populiariausių interneto svetainių sąrašę) prieš porą dienų oficialiai savo tinklaraštyje pranešė apie planuojamą puslapio blackout'inimą. Vietoj normalaus puslapio lankytojai išvys informaciją, kaip dėl šio įstatymo tokie interneto projektai kaip pats „Reddit“ gali būti išjungti.

Pilną sąrašą puslapių, pasiskelbusių apie savo vykdomą streiką, galima rasti svetainėje  sopastrike.com. Deja, kol kas nėra oficialių žinių iš interneto gigantų - „Google“, „Twitter“, „Facebook“, „Yahoo“ bei kitų. Visgi tikimasi, jog šie puslapiai taip pat kažkokiu būdu prisidės prie pasaulinės protesto akcijos, nes būtent jiems yra didelė grėsmė dėl išlikimo.


    Kaip prisidėti?

Nors įstatymą svarsto JAV valdžia ir pagrindinius žingsnius prieš jo įvedimą turi žengti JAV piliečiai bei didieji internetiniai projektai, prisidėti tam tikrais būdais gali ir viso pasaulio gyventojai:

  • Pasirašydami internetinėse peticijose americancensorship.org (prieš SOPA įstatymo priėmimą) bei sopastrike.com (už vykdomą pasaulinį streiką internete);
  • Savo „Twitter“ paskyroje ant savo profilio nuotraukos užsidėdami liniją su užrašu „Stop Sopa“ arba iš viso pakeisdami ją juoda. Tai paprastai galite padaryti blackoutsopa.org;
  • Jei turite daug lankytojų pritraukiantį interneto puslapį, prisidėdami prie pasaulinės protesto akcijos ir šį trečiadienį, nuo 15 val. iki ketvirtadienio 3 val. nakties vietoj įprasto turinio rodydami pranešimą apie šio įstatymo grėsmę viso pasaulio interneto lankytojams.

    Atnaujinimai
  • 2012-01-16   15:35
    „Wikipedia“ diskusijose aktyviai svarstoma, kurį kovos prieš SOPA būda pasirinkti. Tikriausiai bus prieita prie išvados, jog pagal IP adresą lankytojai iš JAV išvys viso puslapio dydžio pranešimą, o užsienio lankytojai - reklaminio skydelio pavidalo įspėjančią žinutę. Būsimo „Wikipedia“ blackout'o dizainas taip pat aktyviai aptarinėjamas ir vertinamas naudotojų.

    Deja, žinių iš socialinių tinklų vis dar nėra. Prie blackoutsopa.org iniciatyvos, kurios metu ant savo „Twitter“ profilio nuotraukos žmonės užsideda žodžius „Stop SOPA“, taip išreikšdami savo pasipriešinimą prieš JAV norimą įvesti įstatymą, jau prisidėjo beveik 25 tūkstančiai žmonių, iš jų yra ir pačio „Twitter“ darbuotojų profilių.
  • 2012-01-17  17:30
    Patvirtinta: „Wikipedia“ oficialiai bus išjungta. Ir, skirtingai nei reddit.com, angliškoji „Wikipedia“ versija neveik 24 valandas, pradedant nuo rytojaus, 7 ryto (Lietuvos laiku) iki pat ketvirtadienio ryto.Taip pat turėtų neveikti ir mobilioji „Wikipedia“ versija, tam jau yra sukurtas ir dizainas

    Vis daugėja interneto puslapių, prisijungsiančių prie rytojaus interneto užtemimo. Be jau minėtų „Reddit“ ir „Wikipedia“, prisijungia „Mozilla“, „Wordpress“, „Cheezburger“ sukurti humoro puslapiai („Failblog“, „The Daily What“ ir kt.), nuotraukų dalinimosi „Twitter“ socialiniame tinkle puslapis „Twitpic“ bei kiti žymūs interneto projektai. Ketinančių puslapių sąrašas skelbiamas  http://sopastrike.com/. Socialiniai tinklai savo dalyvavimo vis dar nepatvirtino.

    Taip pat atsinaujino blackoutsopa.org tinklalapis. Dabar prisijungti prie protesto pridedant ant savo profilio nuotraukos užrašą „Stop Sopa“ gali ne tik „Twitter“, bet ir „Facebook“ bei „Google+“ vartotojai. 


    23:55
    Kaip skelbia businessweek.com, interneto paieškos gigantas „Google“ jungiasi prie vykdomos protesto akcijos, tačiau savo veiklos nenutrauks, kaip tai ruošiasi padaryti „Wikipedia“ ir „Reddit“. Žymiausia paieškos sistema savo pagrindiniame puslapyje google.com įsidės nuorodą, kuria norintieji galės sužinoti daugiau apie galimas šio įstatymo grėsmes.


  • 2012-01-18 - Protesto diena    07:35
    Oficialiai nebeveikia angliška „Wikipedia“ versija. Vietoj puslapio rodoma įspėjamoji žinute. Skirtingai nei pradiniame blackout dizaino variante, nuorodos, kurią paspaudus būtų galima toliau tęsti enciklopedijos naudojimą, nėra.

    „Google“ taip pat prisideda prie protesto, įsidėję nuorodą į puslapį apie norimų priimti įstatymų grėsmes. Specialiame puslapyje taip pat pateikiama peticija JAV gyventojams.

    16:40
    15 valandą prie kitų svetainių jau vykdomo pasaulinio protesto prisijungė ir pirmasis apie privalomą streiką prabilęs „Reddit“.

    Ryte minėjau, jog „Google“ taip pat prisijungė užsidėdami eilutę su nuoroda į puslapį, kuriame rašoma, kaip kovoti prieš įstatymų priėmimą. Tačiau JAV lankytojai mato dar vieną šios paieškos sistemos protesto būdą - įprastas „Google“ logotipas yra paslėptas po juodos spalvos stačiakampiu.
    Prie protesto yra prisijungusių ir nemažai lietuviškų puslapių bei tinklaraščių.

    23:30
    „Gizmodo“ praneša, jog nuo didelio su Senato nariais norinčių susisiekti ir pranešti savo nuomonę apie SOPA/PIPA įstatymus žmonių kiekio lūžo Senato narių, kurie pasisako už įstatymo priėmimą, asmeniniai puslapiai. 

    Žymos, tokios kaip #StopSOPA ar „Stop SOPA and PIPA“ visą dieną nuolat iškylą į „Twitter“ socialinio tinklo populiariausias pasaulines temas. Prie iniciatyvos blackoutsopa.org jau prisidėjo virš 70 tūkstančių „Twitter“, „Facebook“ bei „Google+“ vartotojų.

  • 2012-01-19  00:30
    Lietuvoje išaušo sausio 19 diena, su ja protestus jau baiginėja kai kurie lietuviški puslapiai. „Reddit“ savo veiklą tęsti ketina nuo 3 val. nakties (Lietuvos laiku), „Wikipedia“ turėtų išjungti savo blackout'ą apie 7 valandą ryto. Kokie rezultatai bus pasiekti išaiškės artimiausiu metu.

    16:30
    Oficialiai pasibaigus didžiajai protesto akcijai, daugelis interneto projektų grįžo į įprastą darbą, nors kai kurie ir toliau yra cenzūravę savo logotipus ar įsidėję pranešimus.

    24 valandas neveikusi „Wikipedia“ šiandien patalpino padėką. Oficialiai skelbiama, jog išjungtos enciklopedijos pranešimą matė virš 162 milijonų lankytojų.

    „Los Angeles Times“ praneša, jog peticiją specialiame „Google“ puslapyje pasirašė apie 4,5 milijono žmonių. Savo profilio nuotraukas blackoutsopa.org pasikeitė virš 80 tūkstančių žmonių.  Socialinis tinklas „Twitter“ paskelbė, kad vakar buvo parašyta virš 2,4 milijono žinučių šia tema:
    Pirmojo įstatymo PIPA svarstymas numatomas jau sausio 24 dieną. Tuomet ir išaiškės, kiek įtakos jo priėmimui turėjo šis pasaulinis protestas.

  • 2012-01-21
    SOPA ir PIPA svarstymas atidėtas neribotam laikui! Didžiulė interneto bendruomenė, susibūrusi kartu ir taikiais būdais parodžiusi savo nepritarimą norimiems priimti įstatymams pasiekė pergalę. Tikiuosi, jog šis straipsnio papildymas taps paskutiniu.

    Blackoutsopa.org šia proga leidžia pasikeisti savo socialinių tinklų profilio nuotrauką iš „Stop Sopa“ į „We stopped Sopa“.

    Platų lietuviškų puslapių, prisidėjusių prie protesto akcijos, sąrašą galite rasti pipedija.com straipsnyje.

    Dėkoju visiems lietuviškiems tinklaraščiams ir projektams, kurie, prisidėdami prie protesto akcijos, peradresavo savo lankytojus į mano tinklaraščio įrašą. Dėka Jūsų per pastarąsias dienas „Bernex Tinklaraštis“ patyrė tokį srautą, kokio nebuvo seniai. Ačiū :)

Apie naujus „Bernex tinklaraščio“ įrašus pirmi sužinoti galite sekdami mane „Twitter“ socialiniame tinkle arba tapdami „Facebook“ puslapio gerbėju.

2012-01-01

Su 2012-aisiais!

Sveiki sulaukę naujųjų, juodojo drakono metų! Visiems tinklaraščio Bernex.lt skaitytojams ir gerbėjams noriu palinkėti pačių šviesiausių, laimingiausių, sėkmingiausių, kūrybingiausių, ir, svarbiausia, nuotaikingiausių metų, nes su gera nuotaika ir gyvenimas šviesesnis! Nauji įrašai sugrįš jau artimiausiomis dienomis!

Linksmai atšvęskit šią bemiegę pirmąją 2012-ųjų naktį, bičiuliai! :)