„Bernex Foto“ nuotraukų galerijos

Pamatyk vaizdus iš miesto renginių bei pilnas aplankytų gyvenviečių akimirkų galerijas

2013-09-17

„Vilnius Music Week 2013“ pasirodymai (video)

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Vilniuje vyko bene didžiausi miesto renginiai, kasmet sutraukiantys minias žmonių. Taip, kalbu būtent apie „Sostinės dienas“ bei antrus metus iš eilės atvirose miesto erdvėse vykstantį festivalį „Vilnius Music Week“.

Pateikiu pirmąjį vaizdo įrašą. Tai - trumpos grupių „Electric Lady“, „Proper Heat“, „Keymono“ ir „Twnkl“ pasirodymų ištraukos, tam, kad prisimintumėte, o jei nebuvote - sužinotumėte, ką praleidote :)

Antrojoje dienoje nedalyvavau, tačiau trečiojoje buvau ir vaizdais iš jos (kartu ir Bernardinų sodo atidarymo) pasidalinsiu kiek vėliau. Video dar tik pradėtas kurti, o laisvo laiko daug neturiu, taigi, tikslios datos nepasakysiu.

2013-09-04

Oficialiai pristatyti „Samsung Galaxy Note 3“ bei „Galaxy Gear“

Rugsėjo 4-osios vakare Berlyne surengtas „Samsung UNPACKED“ renginys, kuriame pristatyti nauji „Samsung“ prietaisai. Informacija pasitvirtino - oficialiai anonsuotas „Galaxy Note 3“ planšetinis telefonas, „Galaxy Gear“ išmanusis laikrodis bei nauja „Galaxy Note 10.1“ planšetinio kompiuterio versija.


„Galaxy Note 3“


Planšetinis telefonas pasirodys su 5,7 colių full HD raiškos Super AMOLED ekranu, sveria 168 gramus. Priekinė kamera - 13 MP, kai kuriuose modeliuose galinti filmuoti net 4K raiška. Priekinė kamera - 2 MP. Vidinė atmintis - 32 GB arba 64 GB, yra vieta atminties kortelei. Modelis pasirodys su 3 GB RAM atminties, 3200 mAh talpos baterija, naujausia Android 4.3 versija.



„Note 3“ pristatomas su atnaujintu „S Pen“. Nuo šiol su jo pagalba bus galima atlikti daug daugiau funkcijų. Palaikę virš ekrano ir paspaudę, atversite specialų meniu, kuriame galėsite atlikti įvairias funkcijas, pavyzdžiui, nupiešę stačiakampį ant bet kurios ekrano vietos ir pasirinkę programą, ji atsivers nubrėžto stačiakampio dydžio.

„Multivision“ funkcija leis sudėti šalia kelis „Note 3“ telefonus ir žiūrėti vieną vaizdo įrašą išplečiant per visų telefonų ekranus, taip sudarant vieną didelį ekraną. Aišku, telefono kraštai, kad ir sumažinti, neleis mėgautis pilnai vientisu ekrano plotu.

„Galaxy Gear“

Tai - „Samsung“ pristatomas išmanusis laikrodis, kuris pastoviai bus susijungęs su išmaniuoju „Galaxy Note 3“, „Galaxy Note 2“, „Galaxy S3“ ar „Galaxy S4“ telefonu, ekrane rodys naujausias žinutes, pranešimus iš soc. tinklų, galėsite naudotis įvairiomis programėlėmis.


Laikrodyje įmontuotas 800 MHz procesorius, 1,63 colių Super AMOLED ekranas, 1,9 MP kamera, 4 GB vidinės atminties, 512 MB RAM, 315 mAh baterija, galinti laikrodį išlaikyti veikiantį daugiau nei parą.

Su laikrodžiu galėsite ir skambinti - jame įmontuoti du mikrofonai bei garsiakalbis. Visos šios funkcijos leis atlikti svarbiausius veiksmus netraukiant telefono iš kišenės. Laikrodis prekyboje pasirodys 6 skirtingų spalvų.

Pasaulinė šių prietaisų prekyba prasidės rugsėjo 25 dieną 149 šalyse.

2013-08-19

Popieriniai skelbimai ir... pažintys! (socialinis eksperimentas)

Skelbimai. Bent kartais daugeliui mūsų tenka su jais susidurti. Paskelbti kažką, ar ieškoti tarp jų. Bandyti kažką parduoti, arba atvirkščiai - ieškoti, kas parduoda. Nors, aišku, nebūtinai skelbimai turi būti susiję su prekyba, juk galima ir siūlyti kokias nors paslaugas. Žinoma, kalbu apie normalius dalykus...

Skelbimų pilna visur - ant jiems skirtų lentų, gatvėse ant apšvietimo stulpų. Randame jų ir pašto dėžutėse, o kartais - ir priklijuotų lipduko pavidalu ant laiptinės durų pačioje matomiausioje vietoje, skelbiančių: „Pirksiu butą jūsų name“. Paskutinis variantas pats nemaloniausias. Gadina vaizdą ir sunku nukrapštyti.

Žinoma, mūsų laikais skelbimai, kaip ir daug kas, persikėlė į skaitmeninę erdvę. Šimtai portalų, perpildyti tūkstančiais įvairių žmonių paskelbtų įrašų laukia kiekvieno mūsų, kai tik ko nors ieškome. Nemažai žmonių renkasi patikimesnius būdus nusipirkti norimą dalyką. Perkant „iš skelbimų“ negalime sužinoti tikslios daikto būklės, patikrinti, ar jis tikrai nebuvo naudotas, neturi kokių defektų. Taip pat nežinome, ar daiktas tikrai buvo pirktas, o ne gautas įstatymus pažeidžiančiais būdais. Nors tokie pirkimai gali būti gana klastingi, skelbimuose daiktus parduoda patys žmonės, todėl jie - pigesni, o tuo susigundo išlaidauti neketinantys pirkėjai.

Kalbu pagrinde apie prekių pardavimo skelbimus, tačiau vis nepaminiu kitų kategorijų. Pavyzdžiui, darbo skelbimų, kai ieškoma darbuotojų. Taip pat verta nepamiršti pažinčių skelbimų, kai vieniši žmonės kiek pasipasakoja apie save ir tikisi sulaukti skambučio iš (galbūt) būsimosios antrosios pusės. Arba bent jau susipažinti su naujais žmonėmis.

Būtent paskutinė kategorija tapo „Bernex Projektų“ liepos mėnesį vykdyto socialinio eksperimento „varančiąja dalimi“. Kilusi idėja buvo įgyvendinta, tačiau ne bet kaip, o pasitelkus, tikriausiai, vis mažiau pastarosiomis dienomis naudojamą skelbimų formatą.

Prieš startuojant...

„Bernex Projektų“ komanda, prieš pradedant vykdyti eksperimentą, nustatė pagrindinius tikslus ir taisykles, kuriomis buvo vadovautasi.

Visų pirma, buvo nuspręsta, jog eksperimentą vykdysime 14 dienų. Skelbimų pakabinimo ir tyrimo dienos neįsiskaičiuoja. Tai, mūsų nuomone, buvo pakankamas laikotarpis viską išbandyti.

Pasirinkome jau kiek atgyvenusį skelbimų formatą - popierinius skelbimus. Jų atspausdinome 45 ir nusprendėme iškabinti prie gyvenamųjų namų laiptinių. Pagrindinė taisyklė - nenorėdami sukelti sunkumų gyventojams ar gadinti sienų aplink laiptinės įėjimus, skelbimus prisižadėjome kabinti tik ant jiems skirtų skelbimų lentų arba vietų, kur jų jau prikabinta. Radę laiptinę be jokių aplink apkabinėtų skelbimų - praleidžiame.

Eksperimentui pasirinkome Medeinos gatvę, nes ji pasirodė patogiausia tokio eksperimento vykdymui. Rinkomės vieną iš 3 žiedinių gatvių Pašilaičių mikrorajone, nes jose viską iš eilės buvo galima lengvai apeiti ratu. Taip pat komandos nariams jos buvo pakankamai gerai pažįstamos ir apeitos ne vieną kartą.

Paaiškinti skelbimo prasmę galėjo būti sudėtinga, o išduoti, jog tai - eksperimentas, dar tik kabinant skelbimus, būtų buvę kvaila. Bet koks per ankstyvas pasitarimas galėjo neigiamai paveikti suplanuotą vykdymo eigą, todėl nusprendėme, jog stebėtojų reiktų vengti ir skelbimus kabinti tik apsižvalgius, ar aplink nėra įtartinai žiūrinčių žmonių.

Specialiai eksperimentui įsigijome SIM kortelę, kurios numerį užrašėme ant skelbimų lapelių - po 6 nuplėšiamas skilteles ant kiekvieno. Į bandymus susisiekti prisižadėjome neatsakyti. Eksperimentu siekėme tik surinkti statistiką, o tai buvo vienintelis, kad ir nelabai gražus būdas tai padaryti. Pasibaigus eksperimentui, SIM kortelę su bandžiusiųjų susisiekti numeriais ir atsiųstomis žinutėmis nusprendėme nepataisomai sugadinti, taip užtikrindami, kad šie duomenys nenukeliautų toliau už šio eksperimento ribų. Duomenys buvo pašalinti ir niekur nepaliktos jų kopijos, todėl dalyvių privati informacija - telefono numeriai - negalėjo ir jokiu būdu negalės niekuomet nutekėti į viešumą.

Pagrindinius tikslus apibrėžėme du:
  1. Išbandyti, kaip žmonės reaguos į pažinčių skilties skelbimą prie savo namų - 14 dienų laukti bandančiųjų susisiekti ir fiksuoti jų skaičių, o pasibaigus laikotarpiui patikrinti, kiek skiltelių su numeriais rasime nuplėštų.
  2. Ištestuoti, kiek patikimi yra popieriniai skelbimai, palyginti jų pasiekiamumą ir ilgaamžiškumą su internetiniais skelbimais; pasibaigus eksperimentui suskaičiuoti, kiek jų vis dar kabės, o kokio skaičiaus skelbimų neberasime.

Kabinam!

Skelbimus nusprendėme kabinti besibaiginėjant pirmajam vasaros mėnesiui - birželio 29 dieną, šeštadienį. Savaitgalį pasirinkome ne veltui - daug žmonių išvyksta pailsėti, todėl mažiau šansų, jog skelbimų kabinimo procesą pastebės aplinkiniai.

Tekstas labai paprastas: „Jaunas, draugiškas vaikinas norėtų susipažinti su mergina“. Pakankamai dažnai panašaus turinio pranešimus galima išgirsti kai kurių radijo stočių pažinčių laidose. Trumpai pasakoma tai, kas norima. Žinoma, buvo galima pasirinkti ilgesnį apibūdinimą, tačiau tuomet kentėtų pasirinkto teksto dydis. Norėjosi nedidelių, tačiau dėmesį atkreipiančių lapelių.

Kabinti skelbimus atsitiktinai pradėjome nuo Medeinos g. 31 namo ir ėjome ratu pagal laikrodžio rodyklę (numerių didėjimo tvarka). Kiekvieną namą ir laiptinę, ties kuria skelbimus kabinome, kruopščiai pasižymėjome suvestinėje - tai buvo būtinas procesas tam, kad pasibaigus nustatytam laikotarpiui galėtume patikrinti ir suskaičiuoti rezultatus.

Iš tiesų, pradžioje mąstėme, jog 45 skelbimų bus per akis, nes tikrai ne prie visų laiptinių tikėjomės rasti skelbimams skirtas vietas. Tiesa, pilnai taip ir nebuvo, tačiau vietų jiems neradome vos keliose vietose, todėl apjuosti pilnai visos gatvės nepavyko. Liko lapeliais neapkabinėti 21, 23, 25, 27 bei 29 namai.

Iš viso 45 skelbimai buvo prikabinti prie 17 skirtingų namų, gatvėje eksperimento pradžioje kabėjo 270 plėšomų skiltelių su telefono numeriu.

Skelbimus kabinome aukščiausiose lentų vietose siekdami apsaugoti juos nuo mažamečių pasiekiamumo. Pavyzdį, kaip vaikai stovi prie laiptinės ir plėšo žemiau sukabintus kitų žmonių ar įmonių skelbimus, pamatėme kelios dienos prieš einant kabinti savuosius. Nenorėjome, kad ir eksperimentui skirti lapeliai būtų nuplėšyti panašiu būdu.

Atlikę sudėtingiausią darbą, privalėjome dvi savaites ramiausiai vykdyti kitus planus ir laukti, kol į specialiai eksperimentui paruoštą telefoną gausime žinučių. Arba negausime. To, vykdydami, nežinojome.

Ilgos laukimo savaitės...

Medeinos gatvę palikome ramybėje ir joje tikrinti skelbimų eksperimento metu neketinome. Kasdienius vaikščiojimus kas nors būtų pastebėję, o ir laiko tokiems dalykams leisti nei turėjome, nei ketinome surasti.

Specialiai eksperimentui paruoštas telefonas visą laiką buvo paliktas įjungtas, tačiau su išjungtu garsu bei vibracija. Kaip jau minėjau, reikėjo tik statistikos, todėl niekam iš bandžiusiųjų susisiekti neketinome atsakyti. Svarbiausia buvo stebėti, kad telefonas neišsikrautų, bet, kaip žinome, nieko nedarant telefonų baterijos gali prietaisus laikyti įjungtus ilgą laiką, todėl didelių problemų dėl to nekilo.

Apie vykdomą eksperimentą vos kartą labai nedaug prasitariau vienam žmogui, tačiau nenurodžiau jokios informacijos apie tai, kas iš tiesų buvo daroma. Per visą laikotarpį niekas, išskyrus „Bernex Projektų“ komandos narius, prisidėjusius prie eksperimento vykdymo, nežinojo apie jokius skelbimus. Tai padėjo surinkti tikslius duomenis.

Pirmąją dieną nesulaukėme nei vieno pranešimo, tačiau laimės akimirka nušvito vos prasidėjus antrajam vasaros mėnesiui, liepos 1-ąją. Sulaukėme vienos žinutės. Realiai, pasiekėme vieną iš tikslų - skelbimai neliko visiškai nepastebėti, o tai jau šį tą reiškė.

Asmeniškai pasakysiu, jog porą kartų buvo kilęs didelis noras atrašyti ir susipažinti su žinutę parašiusiu asmeniu. Deja, tai būtų buvęs nusižengimas mūsų sukurtoms taisyklėms, todėl to nepadariau. Be to, nebuvo įmanoma žinoti, ar skelbimu iš tiesų susidomėjo, ar tai tik buvo reakcija į kiek netradicinį skelbimo tekstą. Taip pat, iš vienos žinutės, žinoma, nieko apie rašiusįjį sužinoti nepavyktų.

Kad ir kaip būtų gaila, deja, tai ir buvo vienintelis pranešimas, kurį gavome. Daugiau per visą eksperimento laikotarpį nesulaukėme bandžiusiųjų susisiekti. Tačiau eksperimento vykdymo laikui pasibaigus liko atlikti dar vieną svarbų dalyką - pereiti per visus skelbimus ir suskaičiuoti rezultatus.

Didysis tyrimas

Kaip ir buvome planavę anksčiau, peržiūrėti, kaip laikosi skelbimai, nusprendėme lygiai dviems savaitėms jiems iškabėjus be priežiūros ir tikrinimų. Liepos 14 dieną, apsiginklavę tiksliu namų ir laiptinių sąrašu, išžygiavome atgal į Medeinos gatvę.

Prie kiekvienos laiptinės, ant kurios buvome pakabinę, ieškojome dviejų dalykų - ar yra skelbimas, o jei yra, kiek skiltelių su numeriais buvo nuplėšta.

Iš tiesų, nors skelbimus tikrai pakankamai stipriai pritvirtinome prie skelbimų lentų, lygiai dviejų trečdalių jų neberadome! Šis skaičius kiek nustebino. Iš 45 skelbimų atrasti pavyko vos 15. Kai kuriose vietose jie, matyt, buvo likę kažkur giliai po naujai iškabintais pranešimais. Nemažai kur, panašu, buvo atliktas ir skelbimų lentų „valymas“ - matėsi tik sluoksnis visai naujai iškabintų reklaminių žinučių. Senieji, o tarp jų - ir eksperimento pranešimai, tikriausiai buvo pašalinti siekiant sumažinti senų iškabų kiekį ir palikti vietos naujiems.

Skelbimas neypatingai sudomino praeivius. Viso radome 15 lapelių, tai yra, 90 skiltelių su numeriais. Vos 2 iš jų buvo nuplėštos. Aišku, kokioje būsenoje buvo likę skelbimai iki jiems dingstant, deja, sužinoti nebebuvo įmanoma. Gal tarp jų buvo ir daugiau nuplėštų skiltelių. 

Pateikiu žemėlapį visų vietų, kuriose kabėjo skelbimai. Raudonai pažymėtos laiptinės, kuriose skelbimų per patikrinimą neberadome, o žaliai - ten, kur skelbimai liepos 14-ąją vis dar kabėjo.



Tik ant vieno iš namų sugebėjo išlikti visi 3 pakabinti skelbimai, kituose - po 2 ar po 1. Aštuoni namai eksperimento pabaigoje jų išvis nebeturėjo.

Tai visgi... kaip?

Įvertinus eksperimento rezultatus, galima teigti, jog internetiniai skelbimai tikrai yra labiau patikimi. Bent jau žinosite, jog jūsų žinutė niekur nedings, o liks skelbimų portale tiek laiko, kiek norėsite. Popieriniai skelbimai, kaip pastebėjome, pakankamai greitai dingsta iš jiems skirtų vietų. Jie yra tikrai ne tokie ilgaamžiai kaip virtualioje erdvėje palikti pranešimai. 

Be to, nors ir skelbimų internete daugiau, ir jie dažnai įsimaišo tarp daugybės kitų, panašaus tipo pranešimų, prisiminkime, jog internetinių skelbimų portalų auditorija nepalyginamai didesnė nei daugiaaukštyje name gyvenančių žmonių, kurių daugelis skelbimus prie įėjimų tiesiog praeina ignoruodami.

Taip pat, ištestavę šį pažinčių būdą galime drąsiai teikti: ieškoti naujų pažinčių pasitelkus popierinius skelbimus - nepatartina ir ne tik kiek keista, bet ir gana kvaila. Prarasite daug laiko juos gamindami, kabindami, o priklausomai nuo spausdintų skelbimų kiekio - išleisite ir atitinkamai pinigų. Norintiems susipažinti, patartumėme pasiieškoti kitų būdų bei vietų. Šansai tikrai turėtų būti didesni :)

2013-07-02

Greitųjų autobusų Vilniuje testas

Liepos 1-ąją į Lietuvos sostinės gatves pirmą kartą išriedėjo greitaisiais maršrutais važiuojantys autobusai. Iš viso sukurtos 6 greitosios linijos, kuriomis važiuojantys autobusai nestoja visose stotelėse, naudojasi specialiai jiems skirta autobusine transporto juosta, todėl nuvyksta greičiau nei įprastieji. 

„Bernex Projektų“ komanda pačią pirmąją reformos dieną 11 val. ryto sėdo į greituosius autobusus ir testavo, kaip jie laikosi grafiko, klausėsi žmonių atsiliepimų apie pasikeitimus bei stebėjo bendrą viešojo transporto vaizdą Vilniuje.

Tvarkaraščiai ir realybė

Pagrindinis uždavinys - palyginti, kaip greitieji autobusai turi važiuoti pagal tvarkaraštį, o kaip važiuoja iš tiesų. Tam buvo pervažiuoti keturi maršrutai (1G, 3G, 4G, 5G) pilna trasa bei vienas (2G) dalimi trasos. Prieš pat kelionę du laikrodžiai buvo nustatyti pagal day.lt laikrodį. Taip siekta kuo tikslesnės informacijos.

Pirmasis testuoti pasirinktas 5 greitasis autobusas. 11:43 pajudėjęs iš Skalvių stotelės, 12:14 jis pasiekė Senosios plytinės stotelę. Autobusas kelionės tikslą pasiekė per 31 minutę. Išvykęs pagal grafiką laiku, maršrutą autobusas įveikė minute greičiau. Aišku, tokiu laiku gatvės buvo pakankamai tuščios. Didžiausias atotrūkis nuo tvarkaraščio - 3 minutės. Lizdeikos, Vilniaus universiteto bei Gedimino technikos universiteto stoteles autobusas pravažiavo, nes keleivių, norinčių įlipti/išlipti, nebuvo. Tai, žinoma, turėjo įtakos ir kelionės trukmėje.


Iš Saulėtekio nuspręsta keliauti iki Pilaitės 4 greituoju autobusu. Išvykęs 12:20, autobusas Bitėnų stotelę pasiekė 12:59. Didžiausias atotrūkis - 4 minutės. Autobusas sustojo ir Piliakalnio stotelėje ir paėmė tris keleivius, nors iš tiesų stoti neturėjo. Kelionė truko 4 minutėmis ilgiau nei žadėta, viso - 39 minutes.


Su persėdimais pasiekus Santariškes, išbandytas 1 greitasis autobusas, pasižymintis mažiausiu kiekiu stotelių - vos 13. Iš Santariškių žiedo autobusas išriedėjo 14:29, kelionės tikslą - stotį - pasiekė 14:57. Didžiausias  atotrūkis nuo grafiko - 2 minutės. Galutinėje stotelėje atsidūrė minute anksčiau. Iš viso - 28 minutės.


Nuvykę šalia oro uosto, sėdome į ten važinėjantį 3G. Nors pradžioje autobusas kiek lėtokai važiavo ir atsiliko nuo grafiko maždaug 3-4 minutėm, iki pabaigos susitvarkė ir tikslą pasiekė vos minutę vėliau nei skelbta. Kelionės nuo oro uosto iki Fabijoniškių trukmė - 34 minutės.


Paskutinis maršrutas, kurį nusprendėmė ištestuoti - 2G. Jis išbandytas prasidėjus kamščiams mieste ir ne iki galo. Autobusas atvyko laiku, 18:20, o Žemynos stotelę Pašilaičiuose (testo galutinį tašką) pasiekė minute anksčiau. 

Viskas atrodo labai gerai, tiesa? Na, iš tiesų ne viskas taip gerai, kaip atrodo...

Nutikimai ir pastebėjimai

Autobusai vėluojantys vos porą minučių, greitai nuvežantys iki reikiamos vietos pagal grafiką. Kad ir kaip tobulai gali atrodyti šios lentelės, verta paminėti, jog ne viskas ėjosi taip gerai.

Visų pirma, daugybė žmonių aplipo stulpus nagrinėdami greitųjų autobusų pravažiuojamas gatves. Kodėl? Nes nebuvo kam padėti žmonėms susigaudyti. Žadėtieji savanoriai, kurie, apsiginklavę viešojo transporto schemomis, turėjo padėti susirasti optimaliausią naują maršrutą, nepasirodė. Važiuodami visais maršrutais sekėme stoteles. Niekur jokių pagalbininkų pamatyti nepavyko.

Taip pat, dėl autobusų vairuotojų kaltės, gal pusvalandį teko praleisti Pilaitėje. Net pora greitųjų autobusų nusuko ir sustojo ne toje stotelėje, kurioje turėjo. Jie pasirinko senąją Papilėnų stotelę, nors specialiai greitiesiems kitoje gatvėje, nors ir netoli, įrengta nauja Papilėnų stotelė. Schemoje žemiau žaliai pažymėtas kelias, kuriuo turi važiuoti 4G, raudonu - kuriuo važiavo liepos 1-ąją.


Panašu, jog kai kurie greitieji arba labai daug vėlavo, arba neatvyko. Prieš paskutinį, 2G autobuso testą, nusprendėme tuo pačiu autobusu nuvykti ir iki stoties. 17:39 jau stovėjome Lazdynų stotelėje, kurioje už 5 minučių turėjo pasirodyti greitasis autobusas. Deja, nieko nesulaukę iki pat 17:50, pasirinkome alternatyvą - 16 troleibusą. Ilgesnė kelionė, bet tuo metu nebuvo iš ko daugiau rinktis.

Stotyje nuo 18:09 „Bernex Projektų“ komanda jau laukė 18:12 turėsiančio pasirodyti greitojo autobuso. Deja, artimiausiais, kuris atvyko, ir buvo ištestuotas, stotelėje pasirodė 18:20. Kyla klausimas, ar tai buvo tas pats 18:12 turėjęs važiuoti autobusas, ar pagal grafiką atvykęs greitasis, turėjęs važiuoti būtent 18:20? Lentelės duomenis pateikiau pagal antrąjį variantą.

Žmonių atsiliepimai

Buvo neįmanoma neišgirsti žmonių atsiliepimų dėl viešojo transporto pokyčių. Tiesa, kritiką daugiausia žarstė vyresniojo amžiaus keleivės. Nemažai jų stotelėse bei pačiuose autobusuose gana garsiai kalbėjosi apie neigiamus pokyčius. Neradusios su kuo pasikonsultuoti, jos kreipėsi į spaudos kioskų darbuotojus, nes pagalbininkų savanorių, kaip jau minėjau, gatvėse nebuvo.

Dažnai iš keliaujančiųjų skambėjo klausimai „o ar šitas stoja ... stotelėj?“. Šiuo atveju tokiems žmonėms padėti bandė su transporto pertvarkomis labiau susipažinę vilniečiai.

Tiesa, dauguma keleivių, akivaizdu, iš anksto susipažino su pokyčiais. Jie nesigilino į autobusuose pakabintas stotelių lenteles, transporto schemas, o ramiausiai važiavo iš taško A į tašką B, be jokių problemų įlipdami ir išlipdami norimose stotelėse. Kai kurie iš greitųjų buvo tiesiog perpildyti žmonių.

Pavyko nugirsti ir labai teigiamų atsiliepimų, tokių kaip „o, po 20 minučių jau vietoj“ ir panašiai. Kiek žmonių, tiek nuomonių. Na, to ir buvo galima tikėtis. Panaši situacija buvo ir interneto komentaruose. Tiesa, ten kritikuojančiųjų sistemą buvo daugiau, o ja besidžiaugiančių - vienetai. Nors niekas jos dar nebuvo išbandęs.

Bendra asmeninė nuomonė

Transporto reforma buvo žadama jau ilgą laiką ir ji buvo būtina norint optimizuoti Vilniaus viešojo transporto sistemą ir mažinti nuostolius. Greitieji maršrutai paliko, sakyčiau, tikrai neblogą įspūdį (išskyrus problemas, kilusias, kai suintensyvėjo eismas vakare). Kadangi viešuoju transportu važinėju beveik kasdien ir nuolat naudojuosi 30 dienų bilietų, negaliu vertinti pasikeitusių kainų. Jas palieku apibūdinti tiems, kurie nenaudoja mėnesio bilietų. 

Persėdimų sistemos irgi nekritikuosiu - jau ilgą laiką būtent tokiu būdu patekdavau į reikiamas vietas, todėl, šiuo atveju, tai daryti tampa dar patogiau. Čia įžvelgiu tik pliusą. Aišku, verta atsižvelgti, jog yra ir sunkiai paeinančių žmonių, kuriems persėdimai - vargas.

Turiu pripažinti, kad, bent jau vasaros grafiku, šie atnaujinimai, man, asmeniškai, patiko. Kas bus rudenį, kai paintensyvės automobilių srautas, sugrįš visi ilsėtis dabar išvykę žmonės, studentai bei moksleiviai pradės važinėti į mokymo įstaigas? Tai pamatysime vos už porų mėnesių. Tačiau akivaizdu, kad vis dar yra kur sistemą tobulinti.

2013-06-20

„Samsung Premiere 2013“ renginio trumpa apžvalga

Birželio 20-osios vakarą Londone Samsung surengė dar vieną pristatomąjį renginį. Šįkart - „Samsung Premiere 2013“, kurio metu buvo pristatyti nauji Galaxy ir ATIV serijos prietaisai. Šiame įraše - trumpai apie juos.

Galaxy prietaisai

Pristatytieji naujieji Galaxy serijos nariai - tai jau oficialiai anonsuotos Galaxy S4 versijos - Mini, Zoom ir Active.


Galaxy S4 mini - tai mažesnė Galaxy S4 įrenginio versija, pasižymėsianti mažesniu ekranu (kai kurių optimaliu vadinamu 4,3 colio dyžio), 1,7 GHz dviejų branduolių procesoriumi, 8 MP kamera, fiksuojančia full HD vaizdo įrašus. Tai - kiek supaprastinta ir sumažinta, versija, kuri, taip pat, pasižymės ir kiek mažesne kaina.

Kiek daugiau dėmesio pristatyme skirta Galaxy S4 Active. Tai telefonas, pasižymintis atsparumui vandeniui (iki 1 metro ir 30 minučių buvimo vandenyje) ir dulkėms. Pristatymo metu surengtas ir vandens atsparumo testas. Telefonas buvo įmestas į vandens pripildytą akvariumo tipo dėžę.

Ištrauktu prietaisu renginio vedėjas vėliau fotografavo susirinkusius žurnalistus. Tiesa, liečiamasis ekranas po vandeniu nefunkcionuoja, todėl Samsung įdiegė specialų režimą, kai garso mygtukai panaudojami kameros režime. Taip galima fotografuoti vaizdus nedideliame vandens gylyje. Telefonas taip pat pasižymi ne liečiamais, o fiziniais mygtukais žemiau liečiamojo ekrano.

Trečiasis Galaxy S4 šeimos narys - Galaxy S4 Zoom. Tai pirmasis telefonas, turintis kamerą su 10 kartų optiniu priartinimu. Įdiegti sensoriai taip pat padės išlaikyti gerą nuotraukų kokybę net ir esant prastam apšvietimui. Kamera pasižymės ir 25 nuotraukų režimais.

Prietaisas, dėl kurio tinkamo pavadinimo - telefonas ar fotoaparatas - funkcijų sąrašas tuo nesibaigia. Kadangi visų pirma didžiausias dėmesys buvo skirtas fotografavimui, dar viena savybė - galimybė greitai nufotografuoti nuotrauką pokalbio metu ir iškart ją persiųsti kitam.

Visi šie trys prietaisai buvo anonsuoti pastarosiomis savaitėmis. Tačiau Samsung pristatė ir dar vieną, apie kurį sklido tik gandai. Galaxy NX - tai naujoji Galaxy Camera, fotoaparato su Android sistema, versija.

Šįkart kamera - 20,3 megapikselių, galinti fiksuoti full HD vaizdo įrašus. Prietaisas taip pat pasižymės keičiamais objektyvais, 4,8 colio dydžio ekranu bei 1,6 GHz keturių branduolių procesoriumi.


ATIV prietaisai

Antroji pristatomojo renginio dalis buvo skirta ATIV serijai. Jos prietaisai pasižymi ne Android, o Windows operacine sistema, tačiau vienam prietaisui Samsung padarė išimtį.

ATIV serijoje pristatyta keletas įrenginių, tačiau bene daugiausia dėmesio skirta ATIV Q. Tai 13,3 colių dydžio hibridinis įrenginys, kuri pasižymi qHD+ ekrano raiška (3200x1800 px). Tačiau didelė staigmena - nors pagrindinė operacinė sistema yra Windows 8, akimirksniu galima įsijungti Android. Taigi problemų, kylančių dėl skirtingų operacinių sistemų, bus mažiau.

ATIV Q galima naudoti ir kaip laptop'ą, ir kaip planšetinį įrenginį. Labai paprasta išlankstyti jį iki tokios padėties, kuri jums tinka.

Tarp pristatytų prietaisų - ir ATIV TAB 3. Ši planšetė pasirodys kartu su įprasta Windows 8 operacine sistema bei nemokamai įdiegtu Microsoft Office 2013 biuro programų paketu. Planšetė kiek mažesnio, tačiau nešiojimuisi patogesnio dydžio - 10,1 colio ekrano.

Tai pagrindiniai, tačiau ne visi pristatyti produktai. Visą renginio įrašą galite peržiūrėti čia (nuo 43 minutės):

2013-04-21

„Spotify“ - legalus langas į muzikos pasaulį

Jau kelios dienos kai naudojuosi nauja, neseniai Lietuvoje veikti pradėjusia muzikos platforma „Spotify“. Pripažinsiu, ja labai nesidomėjau, kol ji oficialiai nebuvo pasiekiama mūsų šalyje. Tačiau vos kelios dienos privertė mane žiauriai pamėgti „Spotify“. Jei dar nesinaudojate šia platforma, šiame įraše pabandysiu atskleisti, kodėl ji tapo kasdien naudojama programa, ir kodėl išbandę ją pamilsite ir jūs.

Viso pasaulio muzika - legaliai ir nemokamai

Kiek dainų turite savo kompiuteryje ar telefone? Kelis šimtus? Kelis tūkstančius? Na, galima lažintis, jog tikrai ne virš 20 milijonų..! Tokiu kiekiu muzikos garsėja „Spotify“. Visos jos pasiekiamos vos keliais paspaudimais, suskirstytos pagal atlikėjus bei albumus. Čia galima rasti beveik visų atlikėjų diskografijas - visus, net ir pačius naujausius, šiemet išleistus albumus bei singlus.

O jei dar paklausčiau, kaip tie keli tūkstančiai dainų atsidūrė jūsų kompiuteryje? Akivaizdu, jog piratavimas yra vienas dažniausių pasirinkimų, nes ne kiekvienas turi galimybių mokėti po dolerį už kiekvieną dainą „iTunes“ ar panašiose muzikos parduotuvėse. Dešimt dainų - 26 litai. Turbūt pritarsite, jog kaina - vienas iš faktorių, skatinančių piratavimą, o ne legalų muzikos įsigijimą.

Pagrindinis „Spotify“ bruožas tas, jog visos dainos pasiekiamos legaliai! Daugiau nebepažeidinėsite įstatymų, o savo mėgstamų atlikėjų dainų klausysitės nemokamai, beveik be apribojimų (apie juos - kiek vėliau).



Atgal prie radijo... tik kitokio

Gal ir jums kartais nesinori atrinkinėti dainų, kurių norite klausytis. Tam sugaištama laiko, o kartais ir patys galime nežinoti, ko tiksliai norime. „Spotify“ puikiai tinka ir tokiems atvejams. 

Radijo režime galite pasirinkti vieną iš 28 populiarių muzikos žanrų. Taip galėsite klausyti atsitiktine tvarka atrinktų to žanro dainų, nepatikusias tiesiog paprastai perjungti. Optimalu, kai norite greitai pasileisti muzikinį foną ką nors darydami, o taip pat atrasti naujų grupių bei gerų dainų.


Tikrai? Nemokamai?

Taip! Vos užsiregistravę, turėsite galimybę 6 mėnesius klausytis muzikos nemokamai, be laiko apribojimų. Tiesa, kas kelias dainas išgirsite trumpą, gal 15 sekundžių reklamą. Teigiama, jog pasibaigus pusmečio periodui galėsite išklausyti po 10 valandų muzikos per mėnesį. Taip, tai nedaug. Tačiau yra galimybė atsikratyti šio laiko ribojimo bei reklamų, o taip pat pagerinti garso kokybę ar net sinchronizuoti muziką su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, mobiliuoju telefonu.

Yra siūlomi du mokami, tačiau tikrai nebrangiai kainuojantys planai:
  • Unlimited - 3,49 eurai (~12 litų) per mėnesį - leidžia klausytis muzikos neribojamai, taip pat neberodomos ir nebegrojamos reklamos. Galite didžiuotis galimybe klausytis muzikos iš 20 milijonų dainų fonotekos visiškai legaliai ir kiek norite.
  • Premium - 6,99 eurai (~24 litai) per mėnesį - leidžia ne tik klausytis muzikos neribotai ir be reklamų, bet ir suteikia galimybę sinchronizuoti dainas su visais prietaisais - mobiliuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu ir panašiai. Taip pat galite išsisaugoti dainas ir klausytis jų net be interneto prieigos. 
Internetinėse muzikos parduotuvėse (kaip „iTunes“) už dainą mokant po dolerį, 10 dainų albumas kainuotų 26 litus. „Spotify“ leidžia už dvigubai mažesnę sumą mėgautis milžiniška viso pasaulio dainų biblioteka. Todėl pasakymas „per brangu“ čia būtų visiškai nelogiškas.

Premium versiją, prieš užsisakydami, galite išbandyti 30 dienų nemokamai ir pajusti visas „Spotify“ galimybes.


Papildomos savybės

„Spotify“ nėra tik „plikas“ muzikos grotuvas. Įskiepių pagalba galite pritaikyti jį savo poreikiams. Pavyzdžiui, norint įsigilinti, apie ką dainuojama, galima įsidiegti „TuneWiki“ įskiepį ir dainos metu matyti ne tik žodžius, bet ir šiuo metu išdainuojamą jų eilutę. Deja, kai kurios muzikos įrašų platinimo kompanijos nusprendė neleisti viešinti dainos žodžių. Kam nauda iš to, sunku pasakyti.



Jei Last.fm tinkle dalinatės muzika, kurios klausotės, tereikės įsidiegti įskiepį ir toliau galėsite dalintis savo mėgiamais kūriniais. Įskiepių tikrai nemažai, tereikia pasirinkti tai, ko norite.

Vienas dalykas, kurio pasigedau - tai kiek didesnis muzikos žanrų pasirinkimas. Paieškojęs radau kiek užslėptą galimybę ieškoti pagal žanrus. Į paieškos laukelį programos viršuje įveskite:
genre:"ŽANRO PAVADINIMAS"
Žanrų sąrašą galite rasti čia. Deja, kaip pastebėjau, ne visi iš jų veikia paieškoje.

Ar verta naudotis?

Šiemet Lietuvai geri metai - atsirado tai, ką seniai naudojo visas pasaulis. „Streetview“, „Google Navigation“, dabar - „Spotify“.

Kaip ir minėjau, ši muzikos platforma mane pakerėjo. Savo savybėmis, savo fonotekos dydžiu. Tai, ko seniai reikėjo, jau čia. Nemokamai ir legaliai. Jei šiuo metu vis dar klausotės tų pačių, nelegaliai atsisiųstų dainų, o „Spotify“ vis dar neišbandėte, darote klaidą. Dabar pat pasinerkite į pasaulinę muzikos jūrą!

Atsisiųsti „Spotify“ galite iš oficialaus puslapio. Registracija trumpa, galima užsiregistruoti ir Facebook pagalba. „Spotify“ veikia visose pagrindinėse operacinėse sistemose.

2013-04-02

„Busai“ prieš „Maršrutai.lt“ („Android“ programėlių apžvalga)

Jau senokai iš „Google Play“ parduotuvės daugybė viešuoju transportu važinėjančių žmonių atsisiuntė programėlę „Busai“. Ją įsidiegė dešimtys tūkstančių vilniečių ir kauniečių bei virš kelių tūkstančių klaipėdiečių. Praėjusių metų pabaigoje į kovą dėl žmonių informavimo viešojo transporto grafikais stojo ir žymusis  portalas „Maršrutai.lt“. 

Tačiau kurią programėlę pasirinkti viešojo transporto naudotojams? Apžvelkime ir įvertinkime.

Išvaizda

Vienas svarbiausių reikalavimų tokio tipo programėlei - patogumas bei paprastumas. Einant link stotelės turi būti patogu greitai pasižiūrėti toje stotelėje važiuojančio transporto laiką.

Išdėstymo atžvilgiu abi programėlės gana panašios. Įsijungę patenkate į pagrindinį meniu, kuriame yra pagrindiniai punktai - tvarkaraščiai, konkrečių stotelių informacija, žymės ir pan. „Busai“ programėlėje pagrindinis meniu atrodo gražesnis - meniu punktai aiškiau atskiriami, ir, svarbiausia, didesni. „Maršrutai.lt“ meniu punktai nedideli, minimalistiški (ne, tai nėra blogai). Tiesiog manau, jog ateityje tuščią vietą programos kūrėjai galėtų išnaudoti geriau.
„Maršrutai.lt“ ir „Busai Vilnius“ palyginimas

Tvarkaraščių gausa

Viešojo transporto maršrutų programėlės pagrindinė paskirtis, žinoma - pateikti tvarkaraščius. Pasirinkimo galimybėmis stipriai laimi „Maršrutai.lt“. Testuojamoje (1.1.0) versijoje pateikiami Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Jonavos, Druskininkų, Elektrėnų, taip pat rajoninių autobusų, mikroautobusų, traukinių ir net keltų tvarkaraščiai. 
Tuo tarpu „Busai“ pateikia tik trijų didžiųjų miestų - Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos autobusų bei troleibusų tvarkaraščius, ir tai atskirose programėlėse. Žinoma, jei viešuoju transportu naudojatės tik viename iš šių didmiesčių, kam gali būti reikalingi kitų miestų grafikai? Tačiau tai, jog „Maršrutai.lt“ programėlė pateikia visos Lietuvos tvarkaraščius, nepatogumų juk nesukelia, o papildomos vietos telefone irgi neeikvoja. Didelis pliusas „Maršrutai.lt“.
Tvarkaraščių gausa „Maršrutai.lt“ programėlėje ir skirtingos „Busai“ versijos


Programėlė „Busai“ nenaudoja interneto ryšio. Tvarkaraščių pasikeitimus atsisiunčia kartu su atnaujinimais iš „Google Play“. Maršrutai.lt gali veikti ir su interneto prieiga, ir be jos. Greičiausio maršruto paieška veikia tik su aktyviu interneto ryšiu. Esant norui, programėlė maršrutus gali atsisiųsti į telefoną, jų atnaujinimų tuomet ieškoma kai prisijungiama prie interneto, o ne su programėlės atnaujinimais.

Tvarkaraščių pateikimas

Abiejose programėlėse skiltyje „Tvarkaraščiai“ tarp troleibusų, autobusų ir kitų transporto priemonių galite pasirinkti per ekraną slinkdami į šonus. Toliau leidžiama pasirinkti norimą kryptį ir atsiveria visas maršruto grafikas. „Maršrutai.lt“ jis labiau sugrūstas, su mažesniais tarpais tarp eilučių, tačiau skaičiai geriau atskirti bei išskirti, parodoma daugiau laikų. Gera „Busai“ tvarkaraščių savybė - atskiroje eilutėje išrašomi artimiausi konkretaus autobuso ar troleibuso maršrutai pasirinktoje stotelėje. „Maršrutai.lt“ artimiausi išvykimai pažymimi grafike mėlynu įrėminimu, tačiau tai galėtų būti daroma truputį ryškiau.

Švieslentės režime (kai pasirenkama konkreti stotelė ir matomi artimiausi viso transporto išvykimo iš jos laikai) „Maršrutai.lt“ stipriai laimi. Interneto prieigos dėka parodoma, kiek vėluoja ar skuba transportas realiu laiku. Taip pat galima matyti, po kiek laiko konkretaus reiso autobusas ar troleibusas bus kitose stotelėse. Tai labai palengvina laiko planavimą.

„Maršrutai.lt“ ir „Busai“ tvarkaraščio atvaizdavimo palyginimas

Kitos funkcijos

Greičiausio maršruto paieška - funkcija, pasiekiama tik „Maršrutai.lt“ programėlės naudotojams. Interneto pagalba, pasirinkus pradžios ir pabaigos taškus bei išvykimo/atvykimo laiką nustatomas greičiausi ir geriausi įmanomi maršrutai. Pateikiamas tikslus kelionės planas - kada atvažiuoja reikiamas autobusas, kiek minučių teks eiti į kitą stotelę ir kada išvyks autobusas, į kurį teks persėsti. Taip pat galima kelionės tikslą pamatyti žemėlapyje, kuriame dar rodomos ir viešojo transporto priemonės gatvėse realiu laiku.
Greičiausių maršrutų paieška ir realaus laiko žemėlapis

Artimiausios stotelės paieška - dar viena teigiama savybė, dėl kurios „Maršrutai.lt“ veržiasi į priekį. Jei norite sužinoti šalia esančios stotelės grafikus, nereikia įvedinėti pavadinimo. Programėlė pagal koordinates suranda artimiausias stoteles ir tereikia iš pateikto rezultato sąrašo išsirinkti norimąją.

Ir „Busai“, ir „Maršrutai.lt“ turi žymių (arba „mėgstamiausių“) funkciją, leidžiančią pasižymėti stoteles (parodo visą transportą, netrukus išvykstantį iš konkrečios stotelės), maršrutų stoteles (konkrečiai pasirinktos viešojo transporto priemonės su nurodyta kryptimi buvimas tam tikroje pasirinktinoje stotelėje), trasas (atveria visą iš anksto pasirinkto maršruto ir krypties pravažiuojamų stotelių sąrašą). „Maršrutai.lt“ dar suteikia galimybę išsisaugoti „greičiausius maršrutus“, o taip pat rodo konkrečių išsaugotų maršrutų išvykimą tiesiog sąraše (nereikia nieko pasirinkti - sutaupomas laikas).
 Žymės „Maršrutai.lt“ bei mėgstamiausieji „Busai“ programėlėse

Taigi... ką pasirinkti?

Akivaizdu, jog „Maršrutai.lt“ pristatyta programėlė savo siūlomų funkcijų gausa stipriai lenkia artimiausią konkurentą. „Busai“ nėra bloga ir tikrai neturėtų būti nuvertinta. Ji taip pat puikiai pateikia išvykimo grafikus ir per ilgesnį gyvavimo laikotarpį yra pamėgta. Tiesiog dabar ji ne tokia funkcionali kaip „Maršrutai.lt“. Ar kūrėjais ruošiasi vytis ir diegti naujas funkcijas, kaip buvo žadėta jų Google+ puslapyje prieš trejetą mėnesių, nežinia.

„Google Play“ parduotuvės nuorodos:

2013-04-01

Balandžio pirmoji! (tradicinių įmonių/projektų pokštų internete suvestinė 2013-aisiais)

Su melagių diena! Kasmet jau tapo tradicija, jog „Google“ visą balandžio pirmąją talpina specialius pokštus, specialiai tam net perdarydami esančius projektus, sukurdami specialius vaizdo įrašus ar visa kita, ką tik leidžia „Google“ darbuotojų fantazija. Šie metai - ne išimtis. Todėl „Bernex Tinklaraštis“ trumpai aprašys visus juos, kad nepraleistumėte. Visgi į jų kūrimą įdėta tiek darbo :)

Kadangi prie balandžio 1-osios pokštų kūrimo prisideda daugybė kitų įmonių, žemiau aprašomi ir kai kurie jų „pristatyti produktai“.


„YouTube“ užsidaro, skelbia geriausio vaizdo įrašo rinkimus

„YouTube“ įdėjo specialų vaizdo įrašą, kuriame skelbiama, jog puslapis - tai tik didžiuliai, 8 metus trukę geriausio vaizdo įrašo rinkimai, o kadangi „dalyvių“ jau daugybė, galimybė įkelti savo „konkursinį video“ netrukus bus nutraukta, o didžiulė komisija kartu su lankytojų pagalba išrinks patį geriausią video. Tiesa, rinkimai vyks tiesioginių transliacijų metu. Viena jų - reklamuojama, paruoštas transliacijos puslapis ir net skaičiuojamas likęs laikas. Ji numatyta 19 valandą Lietuvos laiku. Kas iš tiesų bus transliuojama tuo metu kol kas išlieka paslaptimi.

„Google“ lobių žemėlapiai

„Google Maps“ komanda skelbia esą suradę piratui William Kidd priklausiusius, 315-os metų senumo žemėlapius, kuriuos tuojau pat nusprendė sudėti į savo žemėlapius. Visą tai pasiekti galite apsilankę maps.google.com/treasure. Taip pat veikia ir senovinė „Streetview“ paslauga! „Google“ praneša, jog žemėlapius deda tam, kad visa didžiulė interneto bendruomenė kartu ieškotų jame pažymėto lobio, o daugiau apie tai praneš savo Google+ puslapyje.



„Google Nose“ - kvapų paieška

Ar kada nors teko pasakoti kitiems kokį kvapą kažkas skleidžia? O gal pagalvojote, kaip šaunu būtų atpažinti, pavyzdžiui, pamatytą nežinomą gėlių rūšį vos pagal jų skleidžiamą kvapą? „Google“ „pristato“ naują paieškos funkciją - „Google Nose“, leidžiančią ieškoti pagal kvapus! Tikrai šaunu būtų, jei tokią sistemą kas nors iš tikro sukurtų :)


„Gmail Blue“ - revoliucija elektroniniame pašte

„Google“ nusprendė, jog reikia atnaujinti pasenusį elektroninio pašto naudojimo būdą, pagerinti aplinką. Todėl pristato „Gmail Blue“ - tikrą revoliuciją elektroninio pašto naudojime. Bent jau taip teigiama.


„Google Fiber“ stulpai

Galbūt girdėjote apie „Google“ vykdomą iniciatyvą „Fiber“ kuria siekiama suteikti greito interneto prieigą JAV gyventojams. Šįkart „Google“ plečia savo projektą ir pristato „Fiber“ stulpus. Tereikia prijungti savo prietaisą laidu ir galite naudotis ypač greita interneto prieiga! Tai taip paprasta!




Ne „Google“ pokštai:

„Twitter“ pristato „Twttr“ - daugiau jokių balsių!

Balandžio pirmąją „Twitter“ pristato apie projekto skilimą. Nuo šiol atsiranda „Twttr“ - socialinio tinklo versija be balsių! Tiesa, ji bus nemokama, o senoji „Twitter“ versija apmokestinama. Už papildomą mokestį taip galite įsigyti 141-ąjį simbolį. O jo tikrai dažnai pritrūksta! Tikrai puikus verslo planas, ar ne? :)

„Nokia“ pristato išmaniąją mikrobangų krosnelę

Pagaliau „Nokia“ atrado savo nišą išmaniųjų prietaisų pasaulyje. „Nokia“ pristato išmaniąją mikrobangų krosnelę! Tai tikrai sukels revoliuciją virtuvėje!